Facebook Google+ Twitter

Ochotnicza Straż Pożarna z Wieszowy liczy na 1 procent podatku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-14 20:34

"My, strażacy z OSP w każdej akcji dajemy z siebie 100 procent, z Twojej wystarczy 1 procent". Każdy z nas dokona corocznego rozliczenia podatkowego. Pamiętaj, że jeden procent możesz przekazać na organizacje pożytku publicznego.

W ten sposób Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieszowie (Gm. Zbrosławice) pragną pozyskać fundusze, które zostaną przekazane na doposażenie jednostki w specjalistyczny sprzęt.

Jednostka OSP Wieszowa należy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, co za tym idzie - pomimo tego że strażacy z niej nie są zawodowcami - posiadają te same przeszkolenia i potrafią udzielić fachowej pomocy.

Jedyną bolączką jest przestarzały sprzęt, a na zakup nowego gminy nie stać.
- Każda pomoc jest potrzebna, specjalistyczny sprzęt jest bardzo drogi, nowy wóz do akcji Ratowniczo-Gaśniczych to wydatek rzędu 600 tys. zł. a taki przydałby się Ochotnikom z Wieszowy mówi Prezes jednostki Dh. Mikosz Patryk.

- W niedługim okresie przez naszą wieś przebiegnie autostrada A1, co na pewno powiększy liczbę interwencji. Moi ratownicy posiadają uprawnienia ratownictwa medycznego, dwóch z nas pracuje w PSP, niestety samochody które posiadamy są leciwe (każdy prawie 30 lat) i czasami się zastanawiamy czy sami cali i zdrowi dojedziemy udzielać pomocy innym - dodaje.

Też możesz nam pomóc przekazując 1 procent podatku na naszą OSP. Mały wielki procent.

Jak tego dokonać? To proste.
W odpowiednim miejscu należy wpisać Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, nr. KRS 0000116212,następnie dodać kwotę 1 proc. i w kolumnie Informacje Uzupełniające dopisać: OSP Wieszowa 42-672 ul. Bytomska 144 woj. śląskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.