Facebook Google+ Twitter

Ochrona informacji niejawnych na III Kongresie MŚP

Już w poniedziałek w Katowicach rozpocznie się III Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Honorowy patronat sprawuje prezydent RP, Bronisław Komorowski, który osobiście otworzy obrady.

 / Fot. KSOIN
Ponadto imprezę objęli patronatem: José Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej i Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Po raz drugi w programie Kongresu znalazła się sesja plenarna pn. Ochrona informacji niejawnych, biznesowych, danych osobowych, własności intelektualnej i przemysłowej oraz Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego.
Organizatorem jest Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, organizacja wspierająca Kongres, zarazem partner merytoryczny sesji oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Prezes KSOIN, płk rez. Mieczysław T. Koczkowski, informuje, że w programie sesji znajdą się zagadnienia dotyczące m. in. Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego RP, jako gwaranta stabilnego, bezpiecznego państwa i rozwoju gospodarki, problemy bezpieczeństwa gospodarczego w rozwijającej się gospodarce konkurencyjnej, ochrona danych osobowych, ochrony własności intelektualnej i przemysłowej w kontekście rozwoju firmy w gospodarce opartej na wiedzy.

- Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: Czy czujemy się bezpieczni w XXI wieku? Jakie są aktualne zagrożenia i niebezpieczeństwa dla współczesnej gospodarki oraz wskazać praktyczne aspekty ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa? – mówi Mieczysław Koczkowski. – Nie ominiemy potrzeby budowania świadomości i edukacji na rzecz ochrony informacji w gospodarce.

Udział w panelu potwierdzili m. in. przedstawiciele Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Patentowego RP, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Urzędu Dozoru Technicznego, Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach oraz znaczących firm i uczelni.

Sesja odbędzie się 16 września w godzinach 17:45 – 19:45. Wstęp wolny, rejestracja uczestników pod linkiem: http://rejestracja.kongresmsp.eu/system/rejestracja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W wywiadzie jaki ukazał się w TV Republika z doradcą prezydenta prof. Nałęczem pada informacja o sześciu osobach byłych współpracowników SB ze ścisłej redakcji Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego . Typowy obraz 3 RP

http://wzzw.wordpress.com/2013/09/12/prof-nalecz-placze-sie-w-tv-republika-nie-jestem-ekspertem-od-sb-%E2%98%9A%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.