Facebook Google+ Twitter

Ochrona rynku pracy dla Anglikow czy dyskryminacja ?

W dobie kryzysu ekonomicznego stało się czymś normalnym, że ludzie tracą pracę. Mieszkam ponad trzy lata w Anglii i mnie też to spotkało. Dokonano redukcji stanowisk, włącznie z moim. Posiadam wszystkie kategorie prawa jazdy oprócz autobusów.

Wszędzie można znaleźć ogłoszenia: "Poszukiwani kierowcy kat. C, CE itd". Pomyślałem, że wrócę do mojego wcześniej wykonywanego zawodu kierowcy.

Od pierwszego spotkania z potencjalnym pracodawcą usłyszałem, że muszę wymienić prawo jazdy na angielskie, a później mam wrócić. Uczyniłem to, co było związane z wydaniem sporych pieniędzy i zachodu.

Od 30 lat nie rozstaje się z kierownicą, by dziś nagminnie słyszeć od Anglików, że nie posiadam doświadczenia zawodowego kierowcy, przede wszystkim w Anglii.

Idąc tym tokiem myślenia to rodowici angielscy kierowcy powinni mieć duży problem po przybyciu no kontynent europejski.

Nasuwa się pytanie: CZY TO JEST UMYŚLNA POLITYKA OCHRONY MIEJSC PRACY DLA ANGLIKÓW, CZY SAMOWOLNA DYSKRYMINACJA PRZEZ PRACODAWCÓW ?

Przed kilku laty zatrudniano wszystkich bez zbędnych pytań, a dziś sytuacja zmieniła się radykalnie. Przestroga dla wszystkich szukających pracy na wyspach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.