Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5086 miejsce

Ochroniarze z Auchan robią z klientów złodziei

W sobotę 11 czerwca około godziny 17 w hipermarkecie Auchan w Białymstoku przy ulicy Hetmańskiej ochrona zatrzymała wychodzącą ze sklepu kobietę z dziećmi.

Auchan Białystok ul. Hetmańska / Fot. Robert MoczulskiDwóch pracowników ochrony w Auchan poprosiło matkę z dziećmi na zaplecze ponieważ podejrzewano, że osoba ta posiada towar, za który nie zapłaciła. Rodzina udała się z ochroną na zaplecze, gdzie doszło do użycia siły. Kobieta została zraniona w rękę - ochroniarz próbował wepchnąć dzieci i matkę do małego pokoju bez okien, ponieważ kobieta nie zgodziła się na przeszukanie - w ten sposób chciano ubezwłasnowolnić kobietę do czasu przybycia policji.

Wówczas kobieta dzwoniąc z komórki wezwała funkcjonariuszy policji.

Po chwili pojawili się funkcjonariusze policji i w ich obecności została kobieta przeszukana. Nie znaleziono żadnych rzeczy, które wskazywałyby na kradzież.

Jednak pracownicy ochrony doszukiwali się w przedmiotach z torebki jakoby były przedmiotami pochodzącymi ze sklepu - nie mając dowodów, w efekcie zatrzymali znicze i cukierki, podtrzymując, że w ich przekonaniu są to rzeczy ze sklepu.

Funkcjonariusze wysłuchali jedynie pracowników ochrony, pomimo iż nie stwierdzili, aby jakiekolwiek przedmioty zostały skradzione, postawili kobiecie zarzut z art. 191 kk. czyli kradzież.

W protokole funkcjonariusze jasno stwierdzili, iż żadnych przedmiotów nie znaleziono.
Jednak kobiecie nałożono kajdanki i zabrano na komisariat.

Funkcjonariusze nie dokonali zapisu w protokole, iż kobieta posiada obrażenia, oraz na jakiej podstawie postawili zarzut.

Już teraz Auchan Polska może narobić sobie sporo kłopotów, nie wspominając o funkcjonariuszach policji, tj. o nadużyciu czynności. Wygląda na to, że to stały proceder - świadczy o tym wiele materiałów, jakie można znaleźć w internecie na temat pracowników Auchan Hetmańska w Białymstoku. Mówią one o traktowaniu każdego klienta jak złodzieja.

Pytanie brzmi: w jakim kraju żyjemy, iż dopuszczalne są takie karygodne zachowania?

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Ktoś?
  • Ktoś?
  • 02.07.2012 09:20

"Gość ten zachowywał się w pełni profesjonalnie. Ręce miał z tyłu i nic kobiecie nie robił. To ona sama się wyrywała"

Jak ochroniarz miał ręce z tyłu to kobieta się wyrywała? Coś się panu poplątało panie Andrzeju!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Romek
  • Romek
  • 02.07.2012 09:16

AUCHAN Krasne traktuje podobnie swoich klientów. Kiedyś zepsuł mi się Tablet zakupiony w tym sklepie, używany dosłownie kilka razy. "Chińszczyzna" została wysłana do zakładu Teleradiomechanika Zamość (facet specjalizuje się w zakładaniu anten). Właściciel tego zakładu stwierdził, że "karta zawierała szkodliwe oprogramowanie i zdjęcia klienta a klient próbował wgrać Androida więc brak podstaw do reklamacji". Nie zgodziłem się z tą decyzją i poprosiłem o wezwanie szefa stoiska komputerowego. Niestety ten pan potraktował mnie jak złodzieja twierdząc, że sam jestem sobie winien bo "szkodliwe oprogramowanie" zniszczyło procesor i pamięć. Prosiłem o rozmowę z szefem sklepu, na stoisku poprosili o mój numer telefonu. Zadzwoniła do mnie jakaś pani i powiedziała, że to ja uszkodziłem sprzęt i oni bezwzględnie odmawiają zwrotu pieniędzy, naprawy czy wymiany a jeżeli chcę to mogę ponownie reklamować Tablet ale zostanę obciążony kosztami "ekspertyzy" i wysyłki. Zostałem potraktowany jak złodziej próbujący wyłudzić od nich nienależną mi naprawę sprzętu na gwarancji. Jestem oszołomiony niesamowitą wiedzą pana Teleradiomechanika Zamość i szefa stoiska ze sprzętem komputerowym w sklepie AUCHAN Krasne. Panowie! Waszym zdaniem na karcie pamięci posiadam niesamowity program który potrafi niszczyć pamięć i procesory. Poszukuję producentów którzy odkupią ode mnie ten wynalazek i zniszczą wszystkie procesory konkurencji. A tak na poważnie odradzam zakupy w sklepie AUCHAN Krasne! Bo co będzie jeżeli kupicie telewizor czy komputer za kilka tysięcy złotych a pan z Teleradiomechanika Zamość stwierdzi, że szkodliwy program uszkodził matrycę telewizora lub procesor w komputerze i reklamacja nie zostanie uwzględniona? W początkach działalności robiłem tam spore zakupy a wadliwy sprzęt był naprawiany lub wymieniany na nowy. No cóż czasy się zmieniają a Teleradiomechanika Zamość spojrzy na chiński sprzęt i ... zarzuci klientowi nieumiejętną obsługę. REKLAMACJI NIE UWZGLĘDNIA SIĘ z winy klienta. ZGROZA!

Komentarz został ukrytyrozwiń
byly pracownik
  • byly pracownik
  • 07.03.2012 15:52

pracowalem to wiem jak traktuja pracownikow ale rowniez i klientow.dla nich kazdy jest zlodziejem,a prym w tym wiedzie szef ochrony na produkcyjnej (ps. Ślepy).jesli nie udowodni to bedzie szukac pretekstu zeby cos znalezc na kazdego.
kazdy wie co to za "figura".nieoficjalnie ochrona ma ciche pozwolnie od szefa na takie zachowanie.wazne sa liczby na papierze.
i dziwne jest ze to nie po raz pierwszy i wszyscy wiedza o tym a mimo to sa nietykalni(ochrona) .czyzby "gora z biura" pozwalala na to?

Komentarz został ukrytyrozwiń
fuzja
  • fuzja
  • 20.02.2012 18:02

Witam dziś byłam na zakupach w auchan hetmańska i po raz kolejny zostałam zatrzymana przez ochronę. Także jak widać również kobiety są obiektem dyskryminacji w tym sklepie. Dziś na odwal się pokazałam zawartość plecaka bo mi się bardzo śpieszyło jednak następnym razem już tak nie będzie. Jutro dzwonię do kierownika sklepu z pytaniem "dlaczego dyskryminuje się klientów i czy są świadomi konsekwencji jakie im grożą"? Przy poprzednim incydencie kasjerka gdy zobaczyła mnie z niezafoliowanym plecakiem podczas płacenia gotówką wzieła moje pieniądze i nie chciała wydać reszty dopóki nie przyszedł ochroniarz. Gdy już się pojawił to powiedział "będzie pani przeszukana" jadnak odpowiedziałam, że nie ma takich uprawnień, po czym postał tak jescze 2 minuty i wkońcu poszłam sobie. Dosyć mam takiej dyskryminacji i przekraczania uprawnień dlatego rozpocznę aktywne działania przeciwko praktykom stosowanym w auchan hetmańska i produkcujna oraz nie zawaham się mówić o tym głośno w mediach a nawet wystąpić na drogę sądową. Działajcie rónież aktywnie w grupie siła. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anonimowy Anonim
  • Anonimowy Anonim
  • 04.08.2011 14:45

art. 191
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Chyba kolejna dziennikarzyna nie odrobiła lekcji i napisała co ślina na język przyniesie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Madonna Bialkowicz
  • Madonna Bialkowicz
  • 03.08.2011 21:10

Jan Paweł II, czy jak go tam nazywacie, nic nie zrobił dla świata. Jedyne argumenty na wielkość Wojtyły to to, że jeździł po świecie, uprawiał sporty, jadł kremówki, znał kilka języków i dużo się uśmiechał, czyli był normalnym człowiekiem. Ignorował także skandale pedofilskie dotyczące księży. Omamił was tym swoim uśmieszkiem i ładnymi słowami że uważacie, że był kimś naprawdę wyjątkowym? Wcale nie był, rozpiera was tylko ta wasza polaczkowa duma, że taki chłop ze wsi jak wy wszedł na wysokie stanowisko, że wieśniaki z zadupia Europy potrafią zaistnieć. Łudziliście się, że dzięki niemu też możecie do czegoś w życiu dojść, a tu gówno. Jedyne co dla was miał to uśmiech i ładna przemowa napisana mu przez pomocników, a wy dalej taplacie się w bagnie i bawicie się w wysławianie ordynarnej, niczego nie wartej jednostki jeszcze długo po jej śmierci, zamiast zrobić coś pożytecznego dla świata bez tej chorej pychy z powodu nieistniejących zasług rozkładającego się w grobie chłopa ze wsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pracownik auchan
  • Pracownik auchan
  • 16.07.2011 14:53

Ale kobieta kłamie!! ja pracuje w tym własnie sklepie i byłam swiadkiem tej szarpaniny,to kobieta była agresywna i wyzywała ochrone, a nawet rzucała sie z rekoma,a pozatym oprocz agreski powinna wbic sobie do głowy, zeby nie mieszac w kradzieze swoich dzieci za co powinna dosta c stosowna kare!! z całym szacunkiem to ochrony!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pracownik
  • Pracownik
  • 16.07.2011 14:49

Ale kobieta kłamie!! ja pracuje w tym własnie sklepie i byłam swiadkiem tej szarpaniny,to kobieta była agresywna i wyzywała ochrone, a nawet rzucała sie z rekoma,a pozatym oprocz agreski powinna wbic sobie do głowy, zeby nie mieszac w kradzieze swoich dzieci za co powinna dosta c stosowna kare!! z całym szacunkiem to ochrony!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 14.07.2011 18:24

Panie Moczulski , ale siara i jeszcze bierze pan na huki ochroniarza. Jak na dziennikarza nie zachował pan zasad etyki i obraża

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szef ochrony
  • Szef ochrony
  • 22.06.2011 08:56

Szanowny Panie.

Jako Szef Ochrony sklepu Auchan przy ul.Hetmańskiej stwierdzam, że opisane przez Pana zdarzenie miało zupełnie inny przebieg. Osoba podejrzana o kradzież została zatrzymana zgodnie z obowiązującymi przepisami, bez jakichkolwiek rozwiązań siłowych. Policja została wezwana przez ochronę w celu przekazania sprawców kradzieży, na którą są dowody w postaci taśm z monitoringu, właściwym organom.

W celu zachowania obiektywizmu w przedstawionym zdarzeniu powinien Pan również zamieścić stanowisko sklepu Auchan w wyżej opisanej sprawie, co niestety, nie zostało nam umożliwione.

Proszę o zamieszczenie sprostowania oraz zmianę tytułu Pana informacji internetowej, gdyż w żadnym wypadku ochrona Auchan nie traktuje klientów jako złodziei, a ten sposób przedstawienia sprawy narusza dobre imię firmy Auchan oraz dobra osobiste agentów ochrony pracujących w naszym sklepie.