Facebook Google+ Twitter

Och-Teatr w Warszawie: roztańczona premiera na koniec roku

Stepując, warszawski Och-Teatr zakończy 2016 roku, a to za sprawą najnowszej premiery, która odbędzie się we wtorek, 20 grudnia, a będzie nią "Lekcje stepowania" w reżyserii Krystyny Jandy.

Na plakacie wykorzystano zdjęcie autorstwa Krzysztofa Opalińskiego. / Fot. materiał prasowy Och-Teatru w WarszawieKrystyna Janda sięga po sztukę Richarda Harrisa z 1984 roku w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak już po raz wtóry: 11 lat temu wyreżyserowała ją w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Tym razem zaprosiła do współpracy wielu znanych i popularnych aktorów, a także Macieja Marię Putowskiego jako scenografa, Anulę Kołakowską (choreografia) i Małgorzatę Domańską, która wraz z Krystyną Jandą odpowiada za kostiumy w przedstawieniu. Wystąpią: Izabela Dąbrowska, Anna Iberszer, Joanna Moro, Elżbieta Romanowska, Krystyna Tkacz, Maria Winiarska z córką Zofią Zborowską, Katarzyna Żak i jako jedyny mężczyzna (nie licząc głosu zza sceny Jana Malawskiego) Kamil Maćkowiak.

Bohaterami spektaklu są uczestnicy kursu stepowania. Każda z postaci uczęszcza na lekcje z innego powodu, przychodzi z własną opowieścią, osobowością i temperamentem. Dla każdej z nich tytułowe lekcje tańca znaczą coś innego: są ucieczką od trosk, sposobem na odzyskanie wiary w siebie, odnalezioną radością i zastrzykiem energii. Regularne spotkania pozwalają wszystkim adeptom stepowania poznać się i stopniowo ukazują, z jaką historią przyszedł każdy z nich. Pewnego dnia okazuje się, że amatorska grupa staje przed szansą występu dla szerokiej publiczności podczas wydarzenia dobroczynnego. W obliczu takiego wyzwania lekcje stepowania nabierają zupełnie nowej dynamiki…

Zdjęcie z próby 'Lekcji stepowania' w warszawskim Och-Teatrze. / Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska/Och-Teatr"Lekcje stepowania" wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem i są wystawiane na wielu scenach w Europie i na świecie. Na londyńskim West Endzie wystawiono je od 1984 - do 1987 roku: przedstawienie to otrzymało nagrodę gazety Evening Standard dla Komedii Roku. Wielkim sukcesem zakończyła się również realizacja sztuki Richarda Harrisa na Broadwayu, w 1991 roku na podstawie tego tekstu powstał film "Stepping out" z Lizą Minelli i Julią Walters w rolach głównych. Na początku 2017 roku zobaczyć będzie można jej nową realizację w londyńskim Vaudeville Theatre.

Natomiast pierwsze popremierowe spektakle "Lekcji tańca" w stołecznym Och-Teatrze przy Grójeckiej 65 będzie można oglądać w dniach 21 - 22 i 26 - 31 grudnia oraz 2 - 4 stycznia przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.