Facebook Google+ Twitter

"Oczekujcie łomotu" – przemoc z kibicowskich naklejek

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-26 07:31

"Wychowani w kulcie przemocy", "Uliczni wojownicy", "Na ulicach niech panuje trwoga", "My rządzimy tym miastem", "Oczekujcie naszego powrotu i potężnego łomotu" – takie hasła dzieci i młodzież rozklejają m.in. w szkołach i w windach.

fot. Express Illustrowany– Kupiłem je w barze na ŁKS–ie – dowiadujemy się od szóstoklasisty.

– Zauważyłam je u uczniów – mówi Bożena Niemir, pedagog w SP nr 44 przy ul. Kusocińskiego. – Zdążyli nakleić jedną z nich w szatni – natychmiast ją zdjęliśmy. Same dzieciaki przyznały, że ich treść prowokuje do agresji, przemocy, nietolerancji. Jestem zbulwersowana, że ktoś "wkręca" młodzież w takie zachowania.

Wlepkami upstrzone zostało Gimnazjum nr 22.

– Te naklejki zaczęły się pojawiać na początku tygodnia – mówi Anna Stelmasiak, dyrektor gimnazjum. – Natychmiast je zdejmujemy. Nauczyciele poruszą temat na lekcjach wychowawczych. Niestety, młodzież wiele rzeczy przyjmuje bezkrytycznie.

Wlepki kupione w restauracji na I piętrze na stadionie ŁKS pokazaliśmy Mirosławowi Wróblewskiemu, wiceprezesowi Stowarzyszenia ŁKS. Był zdegustowany.

fot. Express Illustrowany– Wynajmujemy pomieszczenie restauracji – stwierdza. – Nie ingerujemy w to, czym handluje. Wcześniej były fajne, nie budziły negatywnych emocji, kupiłem je wnukom.

– Nawet się im nie przyglądałam – mówi właścicielka restauracji. – Takie szkaradne postaci dzieci oglądają przecież na co dzień w telewizji. Do nas wstawiają naklejki przedstawiciele klubu kibiców. Ale faktycznie – zwrócę je, a jak będą następne, to przeanalizuję ich treść.

Wlepki nie są domeną wyłącznie kibiców ŁKS. Dostępne są także w sklepach z gadżetami kibica w okolicach stadionu Widzewa oraz w Internecie. Młodzież rozkleja je, gdzie się da – w windach wieżowców, w szkołach, w tramwajach. Napisom towarzyszą siejące grozę rysunki.

(mj) – Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ja w sumie do tematu tak średnio - kolekcjonuje vlepki. Szukam kontaktów z różynch miast w celu pomocy przy zakupie;) Proszę o kontakt na gadu jeśli to możliwe. Oczywiście jeśli ktoś chciały być tak życzliwy. Numer gygy w profilu;)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety jednak rzadko kiedy tymi "złymi kibicami" są osoby które faktycznie były na meczu i wspierają swoją drużynę. Często to po prostu przejaw chuligaństwa jak każdy inni - rycie gwoździem czy kluczem po szybie nw autobusie, napisy markerm na oparciach w kolejce itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, jestem zaskoczony. W dobie internetu, a nawet dawniej, kiedy były zwykłe listy (i są nadal!) dlaczego młodzież nie pisuje anonimowo wszystkich swoich uwag do redakcji, na policję do kuratorium?! Ossad ma rację - jak to możliwe. I te faszystowsko-nacjonalistyczno-"patriotyczne" naklejki... Kto je drukuje, wiesza? Tu należy zwalczać zło. Bo dzisiaj naklejki, jutro następna Ania.
Jak kibice źle się zachowują na stadionie, to zamknąć na parę miesięcy. Jak straty są duże, to klub niech płaci, a jak nie ma to plajtuje. Nie ma miejsca dla rozwydzronych obywateli! Nie chcą godnie oglądać meczów, to zabudować dzielnicą stadiony a piłkarze do normalnej roboty! Albo za granicę!
Jest zakaz emitowania obrazów skłaniających do przemocy?! Jest?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiedzcie jedno, czy w każdej szkole nie powinno być (a może już są w niektórych?) forum internetowego "przemoc w szkole", gdzie uczniowie mogliby zgłaszać groźne przypadki - anonimowo, żeby nie bać się odwetu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.