Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1890 miejsce

"Oczko" i "Duduś" raz jeszcze w szczecińskim Sądzie Okręgowym!

Sąd Apelacyjny w Szczecinie przekazał do ponownego rozpoznania tamtejszemu Sądowi Okręgowemu sprawę Marka M. ps. "Oczko" i Marka D. ps. "Duduś" dotyczącą pomocnictwa w zabójstwie ochroniarza poznańskiego klubu nocnego "El Chico" z 1995 r.

Marek M. ps. Przypomnijmy - Marek M. ps. "Oczko" i Marek D. ps. "Duduś" to przywódcy gangu działającego w latach 90. na Pomorzu Zachodnim, będącego odłamem słynnej mafii pruszkowskiej. Szczecińska struktura zajmowała się handlem narkotykami, papierosami i spirytusem bez akcyzy, wymuszeniami haraczy, porwaniami dla okupu, ale miała też na koncie kilka zabójstw.

Rozbito ją w lutym 1998 roku na podstawie zeznań skruszonego gangstera, byłego szefa podgrupy narkotykowej - Rafała Ch. ps. "Czarny", który za popełnione przez siebie przestępstwa odbywał karę 7 lat więzienia. "Oczko" trafił za kratki na 13 lat.

W grudniu 2014 roku przebywający już na wolności Marek M. oraz jego były bliski współpracownik - Marek D. - zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Powodem było ich pomocnictwo w 1995 roku w zabójstwie ochroniarza klubu nocnego "El Chico", który mieścił się przy ulicy Umultowskiej w Poznaniu.Mieli oni przygotować kryjówkę, broń i transport dla sprawców tej zbrodni - trzech Rosjan. Do dziś został zatrzymany tylko jeden z nich - Aleksander S. - do zupełnie innej sprawy, na terenie Niemiec. Skazano go potem na dożywotnie pozbawienie wolności.

Tymczasem w 2016 roku "Oczko" i "Duduś" za pomocnictwo usłyszeli kary po 15 lat więzienia. Zaliczono je jednak na rzecz odbytych przez nich kar za kierowanie oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, a także orzeczone wobec nich sankcje tymczasowego aresztowania. Tym samym Marek M. i Marek D. odzyskali wolność.

Teraz Sąd Apelacyjny w Szczecinie zdecydował o przekazaniu sprawy Sądowi Okręgowemu do ponownego rozpoznania. Chodzi o budzący wątpliwości sposób oceny ustaleń faktycznych co do pomocnictwa w zabójstwie. Teraz rozpatrzony ma zostać również wątek podżegania do popełnienia przestępstw polegających na wymuszeniach rozbójniczych względem właścicieli agencji towarzyskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.