Facebook Google+ Twitter

"Oczy otwarte" czyli Snow Patrol

Zespół Snow Patrol został założony w 1994 roku przez dwójkę szkockich studentów: Gary'ego Lightbody i Marka McClellanda. Ich najnowsza płyta "Eyes Open" okazała się ogromnym sukcesem na światowym rynku muzycznym.

 

Eyes Open, Snow Patrol

Początkowo zespół nazywał się Shrug, później, od 1995 roku Polar Bear. W 1997 zmienili nazwę na Snow Patrol. Nagrali cztery studyjne albumy, "Eyes Open" osiągnął pierwsze miejsce w rankingach sprzedaży m. in. Irlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, a singiel "Chasing Cars" znalazł się wśród najczęściej ściąganych utworów iTunes.

Na płycie "Eyes Open" znajduje się 11 utworów. Jeśli szukacie rocka z romantycznymi tekstami, śmiało możecie wybrać tę płytę. Subtelne, melancholijne teksty podpierane mocniejszymi brzmieniami. Widać, że chłopaki dobrze się czują w miłosnych tematach, choć może czasami, aż za bardzo… Muzyka i teksty są niedopowiedziane, a metafora dodaje tylko smaku. Naprawdę optymistyczny krążek. Miło posłuchać w zimowe wieczory przy ciepłej herbacie.

Na mnie największe wrażenie zrobiła ballada "Set the Fire to the Third Bar", w której można również usłyszeć Marthę Wainwiright. Na płycie znajdują się też, niestety, słabsze kawałki na przykład "Headlights on Dark Roads". Jednak podsumowując, warto mieć tę płytę na swojej półce. Ci, którzy spodziewają się tylko mocnego rocka, zawiodą się tym krążkiem (choć myślę, że nikt nie ma takich oczekiwań wobec tej płyty).

Jeśli macie ochotę na odrobinę słodyczy z pieprzem, polecam. Na walentynki i nie tylko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.