Facebook Google+ Twitter

Oczy otwarte. Na Euro zyskaliśmy już teraz

Autostrady, lotniska i stadiony dopiero powstaną. Turyści i zyski to melodia przyszłości. Jednak pierwsze korzyści pojawiły się natychmiast: od wielu miesięcy Polska nie miała tak dobrej prasy w Europie.

Oczywiście komentarzy włoskich i rosyjskich nie da się zapisać po stronie plusów. Jednym zabraliśmy organizację Euro 2012, a drudzy stracili przez nas szansę na imprezę w 2016 roku. Trudno oczekiwać, by nas teraz chwalili. Jednak w innych krajach przeważają pozytywne komentarze. Zaskakująco miłe dla Polski są nawet dyskusje niemieckich internautów.

Kiedy przeczytałem zagajenie moderatora na forum Spiegla, najważniejszego niemieckiego portalu informacyjnego („Czy Polska jest już dojrzała, by zorganizować ME w 2012 roku?” - http://forum.spiegel.de/showthread.php?t=1451), spodziewałem się chóru typowych odpowiedzi. Homofoby, kartofle, nacjonaliści - to były hasła, którymi przecież przez miesiące opisywano za Odrą Polaków. Mocno zdziwiłem się, gdy wśród dziesiątków wpisów internautów, nie mogłem ich znaleźć. Zamiast tego gratulacje i najlepsze życzenia dla Polaków i Ukraińców! Czyżby Niemcy ucieszyli się, że Polska będzie organizować Euro 2012? Wygląda na to, że tak.

Widać Schadenfreude - przegrali Włosi, którzy na boisku ostatnio regularnie wygrywają z niemieckimi drużynami. Jednak pozostałym (i to była większość) szczerze spodobał się pomysł Euro w Polsce. – To pomoże zlikwidować uprzedzenia. Polska to gościnny i młody kraj. Już teraz cieszę się na te mistrzostwa – napisał jeden z forumowiczów. Wielu z nich zadeklarowało przyjazd do naszego kraju. Teraz od nas zależy, czy stracimy tych sympatyków oraz czy fanklub Polski stanie się jeszcze liczniejszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.04.2007 20:01

Szkoda że entuzjazmu Niemców nie podziela się w Rosji, bo tam w prasie nazwano Polskę "wiernym psem łańcuchowym" i mało istotne już czyim (chyba UE i USA).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.