Facebook Google+ Twitter

Oczy zamknięte na dziennikarzy obywatelskich

Jednym z zadań jakie narzuciła sobie redakcja Wiadomości24.pl jest promowanie naszych Autorów i ich twórczości. Często jednak okazuje się, że mimo naszych szczerych chęci, niektóre drzwi nadal są zamknięte dla dziennikarzy obywatelskich.

 / Fot. LogoPrzeglądając strony internetowe natrafiliśmy na konkurs adresowany do dziennikarzy, którzy w swoich materiałach poruszają tematykę funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie "Oczy Otwarte 2009".

W ogólnej informacji o konkursie można przeczytać: "Podstawowym celem Konkursu jest promocja w mediach pozytywnych wzorców [...]. W szczególności Konkurs promuje rzetelność dziennikarską w ukazywaniu: aktywnych postaw integracji osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie i uświadamiania społeczeństwu konieczności integracji osób z niepełnosprawnością ze sprawnymi".

Od razu pomyśleliśmy o wielu naszych Autorach, pełno- i niepełnosprawnych. M.in. o Magdzie i Marcie Wróbel, siostrach, które od trzech lat piszą o ciechocińskich Impresjach Artystycznych.

W poszukiwaniu dokładniejszych informacji (terminy, jak zgłosić kandydata itp.) wgłębiliśmy się w regulamin konkursu. Już pierwszy punkt wzbudził nasze wątpliwości: "Uczestnikami Konkursu mogą być profesjonalni dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni [...]"

Do organizatora konkursu wysłaliśmy mail z dwoma pytaniami. Chcieliśmy wiedzieć czy w konkursie mogą wziąć udział materiały zamieszczone w internecie i czy ich autorem może być dziennikarz obywatelski (w sensie: dziennikarz nieprofesjonalny).

Okazało się, że regulamin nie jest sztywny, ale tylko w niektórych kwestiach. W konkursie mogą brać udział artykuły zamieszczone w internecie, ale ich autorem musi być profesjonalny dziennikarz.

"W chwili obecnej konkurs jest adresowany jedynie do osób zajmujących się zawodowo dziennikarstwem. Myślę jednak, że w przyszłości regulamin zostanie rozszerzony tak, aby w konkursie mogli brać udział dziennikarze obywatelscy" - wyjaśnił nam Marcin Dudek, koordynator ds. marketingu i PR konkursu.

Szkoda, że w konkursie, który w gruncie rzeczy promuje otwartość nie ma miejsca dla Autorów Wiadomości24.pl. Czekamy więc na kolejną odsłonę "Oczu Otwartych", z nowym rozszerzonym regulaminem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Poprawka; wolontariusz;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To znaczy się mogę brać udział?;)
Bo moim zdaniem użycie określenia ''profesjonalny'' wciąż jest bardzo nieprecyzyjne. Pracowałam jako dziennikarz w gazecie, portalu, teraz jestem w radiu ogólnopolskim tyle, że jako praktykant...Może zapoda ktoś słownik definicji medialnych? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to czekamy na kolejną edycje konkursu. Konkurs ten pozwala pokazywać wiele społecznych problemów jednak bardzo szkoda że nadal są takie konkursy zamknięte dla dziennikarzy obywatelskich których teksty są czasem bardziej profesjonalne niż dziennikarz zawodowych. A napewno częściej pisane z sercem. Dziękujemy redakcji za zauważenie naszych artykułów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jawna dyskryminacja. Buuuu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko nie tylko możliwa zazdrość, ale kłody pod nogi. Bo dla nich jesteśmy inni. Jak za dużo robisz też nie dobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.10.2009 12:43

To się nazywa dyskryminacja DO. Może zazdroszczą nam,że jesteśmy bardziej rzetelni niż profesjonalni dziennikarze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo szkoda. Niestety w Polsce stawiają same przeszkody

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.