Facebook Google+ Twitter

Od 14 lat trwa Świąteczna Zbiórka Żywności. Znów 3 grudnia

3 grudnia rozpoczyna się 14. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Będzie ona trwać do 5 grudnia Tegoroczna akcja jest szczególna, ponieważ 2010 rok jest Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

 / Fot. Karolina SteczkowskaOd 3 do 5 grudnia 2010 r., w 2,5 tys. sklepów w całej Polsce rusza akcja Świątecznej Zbiórki Żywności, wpierana przez około 40 tys. wolontariuszy. Polscy klienci będą mogli pomóc najbardziej potrzebującym. Wystarczy kupić jeden produkt więcej niż planowaliśmy i wrzucić go do specjalnie przygotowanego koszyka.

Internetowa akcja Zbiórki Żywności rozpoczyna się 24 listopada i będzie trwać, aż do końca grudnia. Każdy, kto zechce wspomóc osoby potrzebujące właśnie w ten sposób, powinien wejść na stronę Banków Żywności, kliknąć na baner i z przygotowanej listy, wybrać produkty, które chce się zakupić. Jest to bardzo proste, ponieważ zakup przedmiotów przebiega tak, jak w każdym sklepie internetowym.

 / Fot. Karolina SteczkowskaBanki Żywności to nie tylko zbiórka, ale także magazynowanie, sortowanie i dystrybucja żywności. Do tego wszystkiego potrzebny jest sprzęt, m. in. chłodnie, wózki widłowe. Żeby pomóc w zakupie takiego sprzętu należy wysłać wiadomość SMS o treści WSPIERAM pod numer 7272 (2,44 z VAT). Ważne jest, że operatorzy telefonii komórkowej zrzekli się wszelkich dochodów z SMS-ów wysyłanych na rzecz Banków.

Czy warto brać udział i pomagać w takich akcjach? Oczywiście, że tak! Statystyki (przeprowadzone przez Europejską Federację Banków Żywności) są przerażające, prawie 80 mln Europejczyków żyje w ubóstwie relatywnym (nie stać ich na zakup produktów potrzebnych do przygotowania pełnowartościowych posiłków). 30 proc. z nich żyje w skrajnym ubóstwie (nie stać ich na zakup jakiegokolwiek pożywienia). W Polsce statystyki również są straszne - 5,7 proc. społeczeństwa, czyli ponad 2 mln osób doświadcza skutków niedożywienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy taka jednorazowa pomoc poradzi sobie z ubóstwem, a co za tym idzie z wykluczeniem społecznym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.