Facebook Google+ Twitter

Od 17 kwietnia: na światłach mijania przez całą dobę

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Co to oznacza dla kierowców? Po pierwsze - bezwzględny obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania każdego dnia w roku, przez całą dobę.

Fot. Piotr Monasterski/Dziennik BałtyckiOd zmierzchu do świtu funkcję świateł mijania mogą pełnić światła do jazdy dziennej. Kolejna zmiana dotyczy jazdy w tunelu. Jeżeli jego długość przekracza 500 metrów, kierujący pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony lub autobusu, zobowiązany jest utrzymać dystans minimum 50 metrów od poprzedzającego pojazdu. Dla pojazdów powyżej 3,5 tony odległość ta wynosi min. 80 metrów.Szkoda jednak, że po raz kolejny nałożono nowe obowiązki na kierowców, zapominając o pieszych. O ileż poprawiłoby się bezpieczeństwo, gdyby wprowadzono nakaz noszenia elementów odblaskowych przez każdego pieszego poza obszarem zabudowanym... W starciu pieszego z samochodem ten pierwszy jest zawsze bez szans.


Zgodnie z prawem, musi minąć 14 dni, nim znowelizowana ustawa wejdzie w życie. Najprawdopodobniej w Dzienniku Ustaw znajdzie się ona w poniedziałek. Na bezpieczeństwie nie warto jednak oszczędzać. Kierowcy, już teraz włączajcie światła przez całą dobę.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

/Od zmierzchu do świtu funkcję świateł mijania mogą pełnić światła do jazdy dziennej./

Nowelizacji nie czytałem, ale wydaje mi się, że świateł dziennych można używać raczej od świtu do zmierzchu, a nie od zmierzchu do świtu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.