Facebook Google+ Twitter

Od 1 czerwca w Rzeszowie kupisz bilet autobusowy przez telefon

O 1 czerwca rzeszowianie będą mogli zapłacić za bilet autobusowy, korzystając z telefonu komórkowego. Wszystko dzięki współpracy MPK Rzeszów ze spółką CallPay.

Od 1 czerwca rzeszowianie kupią bilet autobusowy za pomocą telefonu komórkowego. / Fot. Gabriela BlajerOd 1 czerwca rzeszowianie będą mogli zapłacić za bilet autobusowy korzystając z telefonu komórkowego. Wszystko dzięki współpracy MPK Rzeszów ze spółką CallPay. Zakup biletu nie będzie wymagał instalowania w telefonie żadnej aplikacji ani połączenia z internetem. Bilet kupimy dzwoniąc pod odpowiedni numer, niezależnie od sieci GSM, do której należymy.

W sprzedaży dostępne będą bilety jednoprzejazdowe miejskie, strefowe i gminne, a także
godzinne oraz dobowe i na bagaż. Zakupu będzie można dokonać o każdej porze, z dowolnego miejsca - bez konieczności wychodzenia z domu i udawania się do punktu sprzedaży.
Co ważne, bilety kupowane poprzez system CallPay będą w tej samej cenie, co dostępne w kioskach. Sam zakup potrwa jedynie kilka sekund. Trzeba będzie jedynie podać boczny numer autobusu, którym chcemy jechać.

Aby móc kupować bilety za pomocą telefonu, należy się zarejestrować się w systemie CallPay telefonicznie (pod numerem 22 100 1 600) lub na stronie www.callpay.pl. W celu dokonywania płatności przez telefon klient musi przelać do CallPay dowolną kwotę, którą później wykorzysta przy dokonywaniu zakupu biletów.

W rozmowie z serwisem rzeszow4u.pl Krzysztof Pawlicki, dyrektor rozwoju CallPay Sp. z o.o. powiedział, że kupno biletu przez telefon to duża wygoda i oszczędność czasu.

"Korzystanie z tego typu usług wpisuje się również w naturalną potrzebę dzisiejszego społeczeństwa, które chce jak najlepiej wykorzystywać technologiczne rozwiązania, aby ułatwić sobie życie" - skomentował Pawlicki.

W przypadku kontroli biletów, pasażer będzie musiał wykonać połączenie na specjalny numer, który poda kontrolujący. Otrzyma wtedy SMS-a z potwierdzeniem zakupu biletu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.