Facebook Google+ Twitter

Od 1 czerwca zapłacisz za parkowanie w centrum Kutna

Od 1 czerwca w centrum Kutna pojawią się parkomaty. Oznacza to, że każdy parkujący w sercu miasta właściciel auta, będzie musiał zapłacić za postój. Wygospodarowanych zostanie 379 miejsc do parkowania oraz dodatkowo 12 dla inwalidów.

W centrum Kutna ma być wygospodarowane 379 miejsc parkingowych oraz dodatkowe 12 dla inwalidów. / Fot. Express IlustrowanyWszystko stało się jasne; w głosowaniu w sprawie parkomatów, za ustawieniem ich opowiedziało się piętnastu kutnowskich radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Były również trzy głosy przeciw, nie miało to jednak w tym wypadku żadnego znaczenia dla wyniku głosowania.

Parkomaty staną na ulicach: Zduńskiej, Teatralnej, Miłej, Krótkiej, Zamenhofa, Placu Wolności, Narutowicza i Kilińskiego. Łącznie ma powstać 379 płatnych miejsc parkingowych oraz dodatkowo 12 przeznaczonych dla inwalidów. Opłaty za postój będą pobierane: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17, a w soboty od 8 do 15.

- Aktualnie w mieście funkcjonuje płatny parking w centralnej części Placu Wolności, gdzie opłaty w wysokości 1 zł za godzinę pobierane są przez inkasentów - mówi Wiadomościom24.pl Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Kutnie.

Mieszkający w strefie płatnego parkowania kutnianie będą musieli płacić za postój. Specjalnie dla nich władze miasta przygotowały abonament miesięczny, za 10 złotych lub 6 miesięczny za 40 złotych. Istnieje możliwość wykupienia rocznego prawa do parkowania - za 60 złotych.

Ile będą wynosić opłaty za postój?

Cena za pierwszą godzinę to 1,30 PLN. Za drugą i trzecią godzinę postoju, do maszyny wrzucić trzeba będzie 1,50 PLN. Za każde kolejne rozpoczynające się 60 minut, z portfela kierowcy zniknie 1,30 PLN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

hehe w Prudniku już je stwiają (tylko u nas cena za postój to 0,50 zł/h)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.