Facebook Google+ Twitter

Od 1 marca kolejna zmiana w rozkładzie jazdy PKP. Będzie mniej pociągów

Andrzej Massel, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za transport kolejowy zapowiedział kolejną zmianę w rozkładzie jazdy PKP. - Od 1 marca będzie to rozkład rzeczywisty, nie będzie mamił - zapewnił minister. - Pociągów będzie mniej, ale będą punktualne - dodał.

 / Fot. Axe, GNU, CC 3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tablica_elektroniczna_z_rozk%C5%82adem_jazdy_Cz-wa.JPG&filetimestamp=20090509150928Nowy rozkład jazdy ma też uwzględniać problemy z taborem oraz prace remontowe, które prowadzone są na wielu trasach -informuje tvnwarszawa.pl.

Urealniony rozkład jazdy uwzględni m.in. prace torowe na odcinkach z Katowic i Krakowa do Warszawy oraz z Warszawy do Gdyni. "Obecny rozkład zakłada np. przejazd pociągu z Warszawy do Trójmiasta w niecałe cztery godziny, a wiemy, że jest to niemożliwe, bo faktyczna podróż trwa co najmniej pięć godzin" powiedział minister. "Od 1 marca będzie rzeczywisty, a nie będzie mamił".

Obecnie obowiązujący rozkład jazdy, który wprowadzono 12 grudnia 2010 roku, spowodował kompletny chaos na kolei. Na dworcach zabrakło rozkładów, wywieszone zawierały sporo błędów, a rozkład dostępny w internecie znacznie różnił się od stanu faktycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

TDA
  • TDA
  • 15.01.2011 02:39

Barbara Romer Kukulska Wczoraj 11:33 hmmm my nie Europa zachodnia

To ich pociągi będą nas wozić, nie do pracy z torbami po jaja na rynek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2011 21:19

Tak sobie myślę, że od PKP jeszcze bardziej nie lubię naszej poczty:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż strach jeździć pociągami ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do tej instytucji, czyli PKP (jej córek, matek, teściowych i Bóg wie jeszcze kogo) nabrałam dystansu, gdy pani kasjerka odmówiła mi sprzedaży biletu na pociąg z Łodzi do Warszawy(na kilka dni przed świętami), ponieważ... miałabym, jej zdaniem, spore problemy z odzyskaniem pieniędzy z bilet - gdyby pociąg akurat nie został podstawiony. Chodziło akurat o Przewozy Regionalne. Chyba miała rację ta pani kasjerka Wspominam ją z rozczuleniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, jest postęp:). 60 lat czekaliśmy na słowa, że coś na pewno będzie realne:) i sprawdzalne. Sam mniód (pisownia celowa) a życie swoje pisze. Ktoś ukradnie metr przewodów, torów (bo SOK palaczy papierosów ściga a nie majątku PKP pilnuje). Gdzieś semafor nie zadziała i dalej jak przedtem, oto Polska cała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze kilka takich "modernizacji" i koleje w naszym kraju przestaną zupełnie istnieć. Pozostaną podróżni (realni) oraz wirtualne rozkłady jazdy, wirtualne pociągi, a także z pewnością realne tysiące pracowników PKP. Super!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ucieszona
  • ucieszona
  • 14.01.2011 11:46

spoko, przecież podróżny jest mało istotnym obrazkiem na kolei. Najwyżej jeszcze konduktor butem upchnie chętnego w kibelku, żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację, Basiu... Też mi się marzą np. "tiry na tory"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy w PKP musi pod prąd? Dziwne, w Europie zachodniej kolej się rozwija, modernizuje, wprowadza wagony dwupiętrowe, zwiększa tabor oraz ilość pociągów, a w Polsce zmniejsza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.