Facebook Google+ Twitter

Od 1 marca z Krakowa można latać do Kijowa

Wczoraj rano, samolot linii AeroSvit zgodnie z rozkładem wylądował na lotnisku w krakowskich Balicach, inaugurując nowe połączenie na trasie Kraków-Kijów.

Samolot linii AeroSvit z Kijowa do Krakowa pierwszy raz kołuje po płycie krakowskiego lotniska w Balicach / Fot. Sławomir OstrowskiAeroSvit jest największą Ukraińską linia lotniczą (w sezonie letnim 2010 obsługiwał 70 tras międzynarodowych, w tym 5 transkontynentalnych: do Pekinu, Nowego Jorku, Toronto, Delhi oraz Bangkoku).

W siatce międzynarodowych połączeń tej linii są takie miasta jak: Nowy Jork, Toronto, Tel Awiw, Pekin, Ałma-Ata, Bangkok, Istambuł, Moskwa, St. Petersburg, Baku, Dubaj, Ateny, Kiszyniów czy Sofia.

Pierwsi pasażerowie z Kijowa wysiadają na lotnisku w Krakowie / Fot. Sławomir OstrowskiDzięki wejściu na krakowski rynek nowego operatora, Kraków zyskuje bardzo dobrą sieć połączeń z Europą Wschodnią. Współpraca z AeroSvitem, to kolejny przykład na gotowość Krakowa do obsługi Euro 2012, ponieważ ukraiński przewoźnik oferuje połączenia z wszystkimi największymi miastami w tym kraju (Dniepropietrowsk, Donieck, Odessa, Symferopol i Charków). Czyni to z Krakowa idealne zaplecze treningowe dla drużyn biorących udział w Euro 2012.

Linię Kraków - Kijów obsługują samoloty Embraer 145 z 49 fotelami na pokładzie. Loty odbywają się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki (16.35), wtorki (8.30), czwartki (8.30) i piątki (16.35).

AeroSvit oferuje krakowskim pasażerom bardzo dobre ceny:

Załoga pierwszego lotu na trasie Kijów - Kraków wychodzi z samolotu / Fot. Sławomir OstrowskiKraków - Kijów - Kraków - 423 zł
Kraków - Nowy Jork - Kraków - 1806 zł.
Kraków - Toronto - Kraków - 1788 zł.
Kraków - Tel Awiw - Kraków 1090 zł.
Kraków - Pekin - Kraków 1786 zł.
Kraków - Alma Ata - Kraków - 1491 zł.
Kraków - Bangkok - Kraków - 1762 zł.
Samolot ukraińskiej linii AeroSvit na płycie postojowej krakowskiego lotniska na Balicach - Kraków Airport / Fot. Sławomir OstrowskiKraków - Moskwa - Kraków - 878 zł.
Kraków - St. Petersburg - Kraków - 609 zł.
Kraków - Baku - Kraków - 1211 zł.
Kraków - Dubaj - Kraków - 1245 zł

Nowy przewoźnik jedynie umocni pozycje największego polskiego portu regionalnego jakim jest Kraków Airport (w ubiegłym roku lotnisko obsłużyło 2 863 996 podróżnych). Wszystko wskazuje na to, że obecny rok będzie jeszcze lepszy dla krakowskich Balic, tym bardziej, że już od maja pasażerowie ponownie będą mogli wylecieć z Krakowa do Chicago.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję, staram się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cenna i rzetelna informacja. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.