Facebook Google+ Twitter

Od 2010 roku mogą podrożeć kursy na prawa jazdy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-02 20:16

Szkoły nauki jazdy mają bowiem być traktowane nie jako firmy edukacyjne, ale jako jednostki prowadzące działalność komercyjną.

Szkoły nauki jazdy będą więc płatnikami podatku VAT, co da im pewne korzyści. "Będziemy mogli odliczać VAT od zakupu samochodów czy paliwa" - mówi wiceprezes Polskiego Związki Motorowego Józef Grela.

Stracą natomiast kursanci, bo to z ich kieszeni szkoły jazdy wezmą pieniądze na zapłacenie 22 procentowego VAT-u. Cena kursu wzrośnie - do kursu podstawowego, którego cena wynosi od 1000 do 1400 złotych doliczyć będzie trzeba około 220 do 300 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jakub
  • Jakub
  • 17.09.2010 10:21

Hmm... chyba czarny scenariusz się nie sprawdził... Przynajmniej ostatnio rozglądając się za kursami na prawko, znalazłem ofertę za 999 złotych ( a można ją obniżyć do nawet 799 zł ) ;] tyle że to opcja tylko dla krakusów i ludzi z bliskich okolic - bo ten ośrodek "adrena-l-ina.pl" działa tylko w Krakowie... Ale skoro ja znalazłem taką ofertę, to znaczy że ceny za kursy nie poszybowały aż tak wysoko. Na szczęcie prawko mam już za sobą, ale mój młodszy brat zacznie niedługo wysiłki w celu zdobycia swojego ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.