Facebook Google+ Twitter

Od 2010 roku żołnierze nie dostaną darmowego jedzenia w wojsku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-26 18:37

Ma to związek z końcem armii z poboru. Do tej pory żołnierze zasadniczej służby wojskowej dostawali pełnowartościowy posiłek.

Profesjonalizacja armii znosi taki obowiązek - tłumaczy generał Franciszek Gągor, szef Sztabu Generalnego. Wyżywienie w dalszym ciągu będzie przysługiwać w czasie ćwiczeń, a także marynarzom pełniącym służbę na okrętach oraz pilotom.

Szef Sztabu Generalnego przyznał, że rezygnacja z wyżywienia żołnierzy jest dla armii dużym wyzwaniem. W myśl przepisów bowiem wojsko musi utrzymywać system żywienia na wypadek kryzysu lub wojny. Wiąże się to chociażby z koniecznością gromadzenia zapasów żywności - zaznaczył generał Franciszek Gągor.

Szef Sztabu Generalnego nie wyklucza, że wojsko będzie organizować odpłatne posiłki dla żołnierzy i pracowników cywilnych. Odbędzie się to z korzyścią dla obu stron - wojsko podtrzyma istniejący system żywienia, a żołnierze nie będą musieli zabierać jedzenia z domu.

Profesjonalizacja naszej armii ma zostać zakończona do końca 2010 roku. Oprócz zawodowych żołnierzy MON przewiduje powołanie Narodowych Sił Rezerwowych. Początkowo mają one liczyć 10 tysięcy osób, a w 2011 roku - drugie tyle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.