Facebook Google+ Twitter

Od 20 sierpnia nowe zasady przyznawania Nagrody Tygodnia

Bez zmian nie byłoby postępu, więc realizując tę maksymę, zapowiadamy zmiany w zasadach przyznawania Nagrody Tygodnia.

 / Fot. .W najbliższy poniedziałek, 13 sierpnia, nagrodę przyznamy jeszcze wg obecnych reguł, a więc wskazując na najlepszy, naszym zdaniem materiał, spośród 10 mających najwięcej odsłon.

Od 20 sierpnia wprowadzamy nową-starą zasadę. Najlepszy materiał Redakcja wybierze spośród opublikowanych w ciągu ostatniego tygodnia, niezależnie od pozycji w rankingu odsłon.

Na miano materiału tygodnia zasługuje autorski materiał na ważny temat, dobrze opracowany od strony merytorycznej i językowej. Jeśli jest to tekst newsowy, to istotna jest też szybkość dodania go do serwisu. W przypadku galerii zdjęć przypominamy, że jej wartość wzrasta, wraz z dodaniem opisów zdjęć.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Galernik
  • Galernik
  • 21.08.2012 19:45

Jak dodać opisy do zdjęć w galerii, jeżeli ramka z opisem jest nieaktywna podczas wpisywania autora, czy kadrowania?

Komentarz został ukrytyrozwiń
6497
  • 6497
  • 10.08.2012 13:48

Andrzej Przybylski taki zespół DO to nigdy nie będzie obiektywny. Najlepiej jak decyzja co do NT pozostanie w rękach tylko i wyłącznie Redakcji. Nie będzie przynajmniej nieporozumień między autorami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki podobny pomysł "przerabialiśmy" kiedyś. ale jeśli na dzień dzisiejszy dojrzał do rozpatrzenia, to byłby wielki sukces.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł. Warto to zrobić. A może powinniśmy iść krok dalej i w oparciu o takie - najlepsze - materiały, wybierane co tydzień przez kilka, kilkanaście osób, wybierać Dziennikarza Obywatelskiego Roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że wyróżnienie pieniężne nie jest demoralizujące dla dziennikarstwa obywatelskiego. Przecież przygotowanie dobrego materiału wymaga jakiegoś czasu, często kosztem czegoś. Rozumiem, że robimy to z powodu pasji, ale pasja nie wyklucza dodatkowo motywujących... np. 500 PLN w ramach wyróżnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kwota 200 zł za tekst jest zwyczajna.
Nagroda w tej "wysokości" nie uchodzi...:)
Są dwa wyjścia.
Honorowe wyróżnienie lub godne nagrodzenie. (Minimum 1000 zł moim zdaniem.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem świeżo po lekturze komentarzy pod naszym sondażem "Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest dobrym prezydentem Warszawy". I zastanawiam się, czy nagroda tygodnia nie powinna być jedynie honorowym wyróżnieniem tekstu i Autora. Bez towarzyszącej im dotąd kwoty 200 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Arek.. dopiero teraz dotarłam do tego tekściku...;)
teraz już nie warto będzie odpisywać, bo to bezmyślne ściąganie z innych, często zawierających błędy informacji, było już denerwujące...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i tak ma być! Szkoda, że obecny system faworyzuje dużą ilość odsłon a nie koniecznie uwzględnia własny wkład pracy, który włożyło się w pisanie materiału. Powiem, że to jest dość deprymujące - szczególnie, gdy widzi się news-y z innych portali na kilkanaście zdań i dużą ilością odwiedzin, podczas gdy koledzy, poruszają dość ważne tematy a nie zawsze mają szczęście "wstrzelić się" w czytelnika - szczególnie, gdy materiał powstał pod koniec tygodnia. Nagroda, albo wyróżnienie czy "tabliczka" to dość ważny czynnik motywujący do dalszej pracy. Świadczy, że nasze pisanie ma sens i że ktoś nas "zauważył". Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.08.2012 13:03

Uważam to za świetny pomysł. Teraz właśnie została stworzona możliwość, że każdy artykuł stanie się "potencjalną" NT, a nie tylko najbardziej popularny. Pozdrawiam!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.