Facebook Google+ Twitter

Od 31 lipca rusza III Letni Festiwal Nowego Miasta

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-01 12:36

Letni Festiwal Nowego Miasta zyskał popularność zarówno wśród mieszkańców Stolicy, jak i pośród turystów uczestniczących w poszczególnych imprezach.

Festiwal ten z powodzeniem łączy muzykę, historię, edukację artystyczną i rodzinne uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, a jego główną ideą jest przybliżenie mieszkańcom
i turystom historii Nowego Miasta oraz zaprezentowanie słuchaczom pereł muzyki klasycznej. Od 2009 roku Festiwal jest dedykowany wyłącznie muzyce polskiej, szczególnie kompozycjom zapomnianym a jednak niezwykle ciekawym. Takim jak na przykład Concertino na obój, skrzypce i orkiestrę J. B. Kleczyńskiego, który był przyjacielem W. A. Mozarta w Wiedniu.
Od pierwszej edycji, Letni Festiwal Nowego Miasta łączy koncerty z wykładami o historii
i architekturze prowadzonymi przez Andrzeja Kochanowskiego, który jest jednym z najbardziej znanych i cenionych warszawskich przewodników, i który cieszy się wielką sympatią wśród naszej festiwalowej publiczności. Połączenie tych elementów, sprawia, że udział
w poszczególnych wydarzeniach jest bardzo atrakcyjny dla publiczności w różnym wieku,
o różnym wykształceniu i o różnych zainteresowaniach. Atutem Festiwalu jest również pora,
w której odbywają się spotkania festiwalowe – dotychczasowe edycje Festiwalu pokazały, że wczesne letnie popołudnia sprzyjają zarówno słuchaniu muzyki jak i zwiedzaniu naszej Stolicy.

III LFNM znów przyniesie kilka nowości przy zachowaniu swojej głównej formuły – koncertów muzyki polskiej, muzycznych spotkań edukacyjnych oraz bardzo lubianych przez wszystkich spacerów po Nowym Mieście pod opieką i z bardzo ciekawym komentarzem cenionego warszawskiego przewodnika – pana Andrzeja Kochanowskiego.

Nasza scena letnia powstanie przed kościołem oo. Dominikanów. Podobnie jak w ubiegłym roku tu właśnie tu będą odbywać się sobotnie koncerty edukacyjne, w lżejszej formule,
z odpowiednio dobranym repertuarem, tematami oraz komentarzem słownym. Publicznością, której szczególnie dedykujemy te koncerty, są najmłodsi słuchacze pod opieką rodziców oraz słuchacze, którzy z reguły nie uczestniczą w tego typu wydarzeniach.
W koncertach weźmie udział: akordeonowe Harmonium Duo, kwartet Merlo oraz duet Piotr Iwicki i Milo Kurtis.

Koncerty niedzielne będą każdorazowo artystycznymi wydarzeniami. Wystąpią: Kwartet Camerata prezentujący polskie kwartety, Zespół Ars Nova Jacka Urbaniaka prezentujący muzykę Grunwaldu, a w koncercie finałowym Katarzyna Duda z towarzyszeniem orkiestry Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego, wykona jedno z najpiękniejszych dzieł muzyki polskiej – koncert skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego. Zabrzmi również Symfonia C-dur Józefa Elsnera.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe będzie wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna. Festiwal odbędzie się po raz trzeci dzięki dotacji Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.
Współpraca przy Festiwalu: Art Deco Group, Grupa Strategia i Pikto.

Cały harmonogram Festiwalu znajdziesz na naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.