Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

433 miejsce

Od 3 września obowiązuje korekta rozkładu jazdy PKP

Wybierasz się w podróż koleją? Od 3 września obowiązuje korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany obowiązywać będą do 14 października. Z jakimi utrudnieniami powinni liczyć się pasażerowie?

Fotografia ilustracyjna - peron 3 na dworcu Warszawa Centralna. / Fot. Adrian Grycuk, lic. CC 3.0Od niedzieli, 3 września obowiązuje korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany wprowadzone zostały przede wszystkim po to, aby zapewnić jak najlepszą organizację ruchu pociągów w czasie kolejnych etapów modernizacji i remontów linii kolejowych. Poza korektą rozkładu, pojawiły się także nowe połączenia. Zmiany obowiązywać będą do soboty, 14 października.

1 września uruchomiono nowe połączenie z Łodzi Fabrycznej do Ełku przez Warszawę. Pociąg IC Zamenhoff z Łodzi wyjeżdża o godzinie 16:22, a na stację docelową dociera o 22:27. Z Ełku pociąg wyrusza o 5:08, aby na dworzec Łódź Fabryczna przyjechać o 10:32. Od 9 września, w weekendy, kursował będzie pociąg TLK Halny z Bydgoszczy do Zakopanego. Pociąg zatrzymywać się będzie m.in. na stacjach w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu i Żywcu. Z Bydgoszczy skład wyruszał będzie o godzinie 5:45, a do zimowej stolicy Polski dotrze o 18:14. Z Zakopanego startował będzie o godzinie 10:44 i do Bydgoszczy dojedzie o 22:45. Dodatkowo na trasie Warszawa – Zakopane, codziennie do końca września, kursował będzie skład EIC Tatry, którym do tej pory jeździć mogliśmy tylko w weekendy. Pociąg wyjeżdżał będzie ze stolicy o godzinie 9:15 i do Zakopanego dotrze o 14:53. O 15:38 wyruszy w podróż powrotną i zakończy ją w Warszawie o 21:25.

3 września rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Grodziskiem Mazowieckim. Z tego powodu dla pasażerów podróżujących z takich miejscowości, jak Brwinów, Milanówek, Piastów czy Pruszków wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Połączenia bezpośrednie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a stolicą zostają utrzymane. W dni robocze pasażerowie będą mieli do dyspozycji 46 pociągów na tej trasie.

Bez zmian pozostają pociągi kursujące na trasie Poznań Główny – Warszawa Wschodnia. Tutaj nadal obowiązywał będzie rozkład ustalony na czas modernizacji linii kolejowej pomiędzy stolicami Wielkopolski i Mazowsza. Składy kursować będą z Poznania przez Gniezno, Inowrocław Rąbinek i Barłogi do Warszawy. Z dłuższym o około 20 minut czasem przejazdu liczyć się muszą pasażerowie podróżujący na trasie Poznań Główny – Oborniki Wielkopolskie. Na tym odcinku ruch pociągów odbywał się będzie po jednym torze, co związane jest z modernizacją odcinka Poznań – Piła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.