Facebook Google+ Twitter

Od 9 czerwca zmiana rozkładu jazdy PKP

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-06-09 09:42

9 czerwca zmienia się rozkład jazdy pociągów. Część połączeń zostanie zawieszona, a niektóre pociągi zmienią trasy i godziny odjazdów.

 / Fot. Kabelleger / David Gubler/wikipedia/ CC 3.0/ Nowy rozkład jazdy obowiązujący od 9 czerwca spowodowany jest pracami modernizacyjnymi (trwającymi między innymi na linii z Warszawy do Gdańska, na odcinkach z Wrocławia do Poznania i Krakowa do Rzeszowa) oraz wprowadzeniem nowej oferty przewozowej. Część połączeń zostanie zawieszona. Z oferty zostaną wycofane m.in. pociągi TLK Esperanto kursujący na trasie Warszawa - Białystok - Warszawa, TLK Józef Czechowicz relacji Warszawa - Lublin - Warszawa czy TLK Wanda z Krakowa do Wrocławia.

Od 28 czerwca PKP Intercity wprowadzi do swojej oferty pociągi wakacyjne kursujące m.in. do Kołobrzegu, na Hel, czy do Wisły i Zakopanego. W sumie będzie ich 69, w tym 9 EIC oraz 60 TLK.

W sprzedaży pojawi się również bilet tzw. relacyjny zapewniający zniżki w cenach biletów na 19 trasach kolejowych w całej Polsce. Dodatkowe udogodnienia dla pasażerów to: dodatkowy przedział dla osób z małymi dziećmi i osób o ograniczonej sprawności ruchowej we wszystkich krajowych pociągach, PKP Intercity oraz miejsca dla 4 rowerów w składzie PKP Intercity w ostatnim przedsionku ostatniego wagonu.

Nastąpi również zmiana nazewnictwa pociągów. I tak Expressy (Ex) oraz pociągi EuroCity (EC) zostaną włączone do kategorii Express InterCity (EIC). Bez zmian pozostanie nazwa pociągów Twoje Linie Kolejowe (TLK)

Informacje o zmianach rozkładu jazdy pociągów pasażerowie zobaczą na 19 największych dworcach w całym kraju, gdzie 9 i 10 czerwca uruchomione zostaną dodatkowe punkty. Informacje o zmianach dostępne są także pod adresem: www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl oraz pod numerem infolinii 19 757.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Słyszałam, że teraz toalety w pociągach wzbogaciły się w szczotki do czyszczenia sedesów. Ale skoro wody brak, to będą stały bezużyteczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja niestety jestem skazana na PKP. Aż boję się tych zmian. Na przejazd 560 km 30 lat temu potrzebowałam 8 godzin, a obecnie 12...
Gdy wsiadam do pociągu w Krakowie, we Wrocławiu nie ma już wody w toalecie. oprócz kanapek, trzeba będzie wozić ze sobą wiadro wody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te wszystkie zmiany i udogodnienia PKP wprowadza z myślą o pasażerach, bo - jak twierdzi prezes PKP Intercity Janusz Malinowski - "chcemy, aby nasi klienci czuli się komfortowo i bezpiecznie na pokładzie naszych pociągów".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwyraźniej PKP działa aktualnie jak korporacja. Pracownicy odpowiedzialni za rozkłady boją się stracić pracę, więc od czasu do czasu wymyślają zmiany tylko po to żeby udowodnić swoją przydatność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno nadążyć z przyzwyczajaniem..
Tym bardziej że z troską o podróżnych to na ogół nie ma nic wspólnego. Czasami doprawdy trudno dociec, czym kierują się odpowiedzialni za to. Częstokroć kasowane są składy zawsze mające sporo ponad komplet pasażerów, widuję puste składy przeciągane z jednego końca trasy na drugi, nie zabierające pasażerów, ogólnie masakra. Wszystkiego prace remontowe ani nierentowność nie tłumaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczęściarz z Ciebie :) Jednak wiele osób korzysta z kolei. Wystarczy popatrzeć na tłumy przed kasami na dworcach i na peronach. A w okresie wakacyjnym jeszcze przybędzie.

Podobno do wszystkiego można się przyzwyczaić, także do ciągłych zmian w komunikacji - w tym wypadku w PKP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Bogu, że nie muszę korzystać z PKP, bo bym zgłupiał od tych ciągłych zmian rozkładu jazdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.