Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27399 miejsce

Od 9 do 31 stycznia obowiązuje tymczasowy rozkład jazdy PKP

Od poniedziałku 9 stycznia do wtorku 31 stycznia na niektórych liniach kolejowych obowiązywał będzie tymczasowy rozkład jazdy. Wprowadzane zmiany związane są z modernizacją niektórych odcinków i dotyczyć będą w większości pociągów należących do spółki Intercity.

Pociąg Intercity na stacji Poznań Główny / Fot. Bardrock, GNU 1.2Jak informuje PAP, standardowo rozkład jazdy pociągów zmieniany jest w grudniu. Jednakże w ciągu jego obowiązywania dopuszcza się wprowadzanie korekt oraz tzw. "rozkładów zamknięciowych", które związane są z utrudnieniami na określonych liniach.

Wprowadzany 9 stycznia tymczasowy rozkład jazdy obejmie przede wszystkim pociągi należące do spółki PKP Intercity. Największych utrudnień należy spodziewać się na liniach: Ostrów Wielkopolski-Grabowno Wielkie (trasa Łódź-Wrocław) oraz Czerniewice-Włocławek (na tracie Kutno-Toruń).

Pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Oleśnicą nastąpi siedmiodniowe wstrzymanie ruchu pociągów, co spowoduje kursowanie składów drogą okrężną przez Krotoszyn. Zaś pomiędzy Grabownem Wielkim a Ostrowem Wielkopolskim PKP wprowadzi zastępczą komunikację autobusową.

Od soboty, 14 stycznia do środy, 18 stycznia składy kursujące na linii Kutno-Toruń pojadą trasą okrężną przez Inowrocław. Na odcinku Bydgoszcz-Toruń-Kutno udostępniona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Wszystkie utrudnienia związane są z pracami modernizacyjnymi na danych odcinkach prowadzonymi przez PKP PLK. Tymczasowy rozkład obowiązywał będzie do 31 stycznia i jak zaznaczają przewoźnicy remonty mogą mieć wpływ na godziny kursowania pociągów, dlatego apelują, aby przez wyjazdem sprawdzać rozkład w Internecie lub na infoliniach pod numerami: 19 757 lub 42 20 55 007.

Więcej informacji i szczegółowy wykaz pociągów objętych tymczasowym rozkładem jazdy znaleźć można na stronie Intercity.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.