Facebook Google+ Twitter

Od dziś droższe parkowanie w stolicy

Dziś wchodzą w życie nowe stawki za parkowanie. Władze stolicy postanowiły zdecydowanie podnieść ceny jakie trzeba będzie uiścić w wypadku pozostawienia samochodu w strefie płatnego parkowania.

Parkometr w Warszawie. / Fot. Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:POL_Warsaw_parkometr.JPGWszyscy kierowcy, którzy do tej pory zostawiali na dłużej swoje auta w centrum poważnie odczują wprowadzone zmiany. Ceny za parkowanie wzrosną aż o 50 proc. w porównaniu do stawek jakie obowiązywały do końca sierpnia. Ratusz podwyższył stawki do maksymalnej wielkości jakie dopuszcza prawo.

Obowiązująca do tej pory stawka 2 zł za pierwszą godzinę parkowania jest już nieaktualna. Od 1 września kierowcy muszą zapłacić 3 zł za pierwszą godzinę, 3,60 zł za drugą, 4,20 zł za trzecią, a za każdą następną kolejne 3 zł. Takie stawki będą obowiązywać na obszarze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego(SPPN). SPPN obejmuje prawie 22 tys. miejsc parkingowych, a jego główna część znajduje się w centrum Warszawy.

Miasto zdecydowało się na podwyżkę cen, aby kierowcy nie zostawiali swoich samochodów na zbyt długi okres. - Podwyżka ma zniechęcić kierowców do pozostawiania na 8-9 godzin aut w centrum miasta. Dzięki temu większa liczba osób będzie mogła zaparkować i skorzystać z tych miejsc - mówi Urszula Nelken z Zarządu Dróg Miejskich.

Kierowcy nie powinni się jednak łudzić, że na tych podwyżkach się skończy. Radni Warszawy zdecydowali się na powiększenie SPPN, które nastąpi najprawdopodobniej za rok. Planowana nowa strefa rozszerzy się o Powiśle, aż do mostu Gdańskiego oraz część obszaru na Ochocie, przy placu Starynkiewicza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pojawiło się kilka nowych informacji dlatego postanowiłem podjąć ten temat. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

już jest taki artykuł w serwisie (mój zresztą) :/ ... praktykanci, patrzcie, czy ktoś już Waszego pomysłu nie podjął na link :)

znalazł się Rafał mądrala :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.