Facebook Google+ Twitter

Od dziś działa licznik i sonda

Staramy się, aby nasz serwis miał coraz więcej nowych funkcjonalności. Od dziś można zobaczyć, ile razy dany tekst został przeczytany. Zauważyliście, że licznik działa wstecz…

Sonda na łamach Wiadomości24.pl. Fot. Archiwum Działa, ale prawdę mówiąc nasi mistrzowie od informatyki wciąż nad nim pracują, albowiem odkryliśmy, że przy niektórych tekstach licznik działa, hmm, tak sobie. Ale wszystko poprawimy! Obiecuję! (Daty zatwierdzenia tekstu też, pamiętamy o tym, serio, serio).

Założenie jest takie, że zaliczenie odsłony następuje po 30 sekundach, odświeżenie licznika natomiast co 15 minut. Więc jeśli o godz. 10.15 licznik mówi, że tekst został przeczytany przez 20 osób, a w ciągu kolejnych minut przeczyta go jeszcze 40 osób, to o godz. 10.30 wyświetli się, że tekst miał 60 odsłon. Aby system zarejestrował odsłonę, nie wystarczy tylko otworzyć okna, musi upłynąć minimum 30 sekund do zamknięcia. Zastanawiamy się, czy nie skrócić tego czasu. Co o tym sądzicie? Oprócz tego system rozpoznaje IP użytkownika, więc jeśli jedna osoba będzie kilka razy otwierała dany materiał, zaliczy się tylko jedno wejście.

Zauważyliście także, że mamy na stronie sondę. Pytaliście o nią wielokrotnie – i oto jest. Możemy ją zamieścić, kiedy będziemy mieli pomysł lub powód. Prawdę mówiąc mamy nadzieję, że to Wy będziecie nam proponować tematy do sond. Piszcie na maila redakcyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

mysle ze 30 sekund to za dlugi okres. dla przykladu. news jest krotki, wiekszosc ejst w stanie przeczyatc go w 20... odslona nie zaliczona. nie mowiac o osobach, ktore potrafia czytac z szybkoscia Concorde'a - mysle ze takich tu nie brakuje. cala reszta ok, ale okres 30 sekundowy na zliczanie jednej odslony mysle, ze nalezaloby poprawic (skrocic).

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Ewie i mnie idzie o sprawę odświeżania co 15 minut. Cokwadransowe odświeżanie powoduje inne zachowywanie się ludzi niż każdorazowe? To potwierdzono badaniami czy intuicja? Czy zjawisko "nabijania oglądalności' mógłby ktoś mi przybliżyć?
2. Czy nie można zrobić tak, że jeśli ktoś wejdzie i szybko napisze koment (no. "dobre") i wyjdzie przed 30 sekundami to po prostu mu ani odsłony nie zaliczy, ani komentarza nie wpisze? Oczywiście na stronie powinna być uwaga - "wyjście ze strony przed upływem 30 sekund spowoduje niezamieszczenie komentarza". Wg mnie każda logiczna opcja jest do wykonania przez programistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Endrju, czytaj uważnie! Założenie jest takie, że zaliczenie odsłony następuje po 30 sekundach, odświeżenie licznika natomiast co 15 minut. Jeśli ktoś był krócej niż 30 sekund i wpisał komentarz to będzie więcej komentarzy niż odsłon... W dodatku za 15 minut ta liczba może być wyższa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Licznik dobra rzecz...ale popracujcie nad odświeżaniem.Przykładem jest ten artykuł...już 3 osoby napisały komentarze (ja piszę jako 4 osoba)...a Liczba wyświetleń: 2...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Staszku sorki, ja jestem baba:) i nie rozumiem Twojego wpisu. Jaśniej proszę, jaśniej ... Skoro liczone są tylko unikalne wejścia, to co oznacza owo "utrudnienie nabijania oglądalności"? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku, po to nie jest dodawane nowe obejrzenie, aby utrudnić nabijanie ogladalności :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dlaczego licznik nie jest odświeżany po każdym nowym otwarciu strony i natychmiast? Na Allegro każde wejście powoduje natychmiastową zmianę stanu licznika.
Co do sondy - b. dobry pomysł, ale już w Forum wpisałem wątek w tej sprawie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.