Facebook Google+ Twitter

Od dziś Gruzini mogą starać się o rosyjskie wizy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-04 12:16

Na terenie ambasady Szwajcarii w Tbilisi została otwarta sekcja Rosji.

Gruzja zerwała z Rosją stosunki dyplomatyczne w sierpniu w czasie wojny o terytoria Abchazji i Osetii Południowej. Placówki dyplomatyczne walczących stron w Moskwie i Tbilisi zostały zamknięte. Oba kraje poprosiły szwajcarską dyplomację o reprezentowanie swoich interesów.

Gruzini wznowili wydawanie wiz obywatelom Federacji Rosyjskiej jeszcze w zeszłym roku. Rosjanie dopiero dziś rozpoczynają ten proces. Wiceszef gruzińskiej dyplomacji Nino Kałandadze poinformował, że Rosjanie zamierzają wydawać wizy w ograniczonej liczbie i nie wszystkim obywatelom Gruzji.

Rosyjskie wizy uprawniają nie tylko do pobytu na terytorium tego kraju, ale są również obowiązującym dokumentem umożliwiającym wjazd na teren separatystycznych republik: Abchazji i Osetii Południowej. Wiele osób wjeżdżających od strony Gruzji do Suchumi czy Cchinwali było zatrzymywanych przez siły porządkowe zbuntowanych republik. Od kilku dni Osetyjczycy przetrzymują dwóch Gruzinów, oskarżając ich o nielegalne przekroczenie granicy i domagają się za ich wypuszczenie kaucji w wysokości 6 tysięcy euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.