Facebook Google+ Twitter

Od dziś na Słowacji ceny także podane w euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-24 06:56

Wszystkie ceny towarów na Słowacji muszą być od dziś podawane zarówno w koronach, jak i w euro. To kolejny krok przechodzenia kraju na wspólną europejską walutę.

Konieczność informowania o podwójnych cenach będzie obowiązywać na Słowacji do końca przyszłego roku. Informowanie o podwójnych cenach będzie również obowiązkowe podczas wypłat uposażeń, rent czy emerytur. Rząd chce w ten sposób przyzwyczaić Słowaków do nowych, o wiele mniejszych sum, które będą płacić i otrzymywać po wprowadzeniu euro od 1 stycznia 2009 roku.

Ministerstwo finansów planowało wprowadzić informację o podwójnych cenach 8 sierpnia, ale Bank Centralny, ze względu na liczne prośby handlowców, postanowił przedłużyć ten termin do dzisiejszego rana. Mimo to wiele podmiotów gospodarczych, w tym duże sieci handlowe, postanowiło dobrowolnie przeliczać korony na euro od sierpnia.

Zdaniem Słowackiej Inspekcji Handlowej, podczas tego procesu popełniono wiele błędów - Niemal co drugi kontrolowany sklep zawyżał przelicznik. Niekiedy przedsiębiorcy sami "wymyślali" wysokość kursu, po którym przeliczali korony na euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.