Facebook Google+ Twitter

Od dziś na ulice Pekinu może wyjeżdżać tylko połowa samochodów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 08:24

W Pekinie obowiązują ograniczenia komunikacyjne, dzięki którym podczas igrzysk olimpijskich znacznie ma się poprawić jakość powietrza. Dziś na ulice 17-milionowej metropolii wyjechało o ponad połowę mniej aut niż zazwyczaj. Nowe regulacje spowodowały jednak ogromny tłok w środkach komunikacji publicznej. Ze względów bezpieczeństwa czasowo ograniczono ruch na niektórych stacjach pekińskiego metra.


W porannych godzinach szczytu, kiedy większość mieszkańców chińskiej stolicy stara się dotrzeć do pracy, ze względu na tłum ludzi napierających na wagony metra, zdecydowano się na czasowe zamknięcie jednej z głównych stacji przesiadkowych - Jianguomen. Wielu mieszkańców Pekinu na dojazd do pracy musiało poświęcić co najmniej dwukrotnie więcej czasu niż zazwyczaj.

Poniedziałek jest pierwszym dniem roboczym od wprowadzenia w stolicy Chin ograniczeń komunikacyjnych. Na ulice miasta w dni nieparzyste mogą wyjeżdżać auta z nieparzystą ostatnią cyfrą tablicy rejestracyjnej, analogicznie - w dni parzyste. Ograniczenia znacznie utrudniły życie mieszkańcom Pekinu, ale dzięki wprowadzeniu na czas olimpiady nowych regulacji, do atmosfery trafi aż o 60 procent mniej spalin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.