Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6889 miejsce

Od dziś niezdyscyplinowani kierowcy będą ponosić wieksze konsekwencje

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2007-07-24 11:44

Od połowy lipca kierowcy, którzy parkowali w niedozwolonych miejscach, otrzymywali od strażników miejskich żółte kartki – ulotki z ostrzeżeniem. Od dziś osoby, które nie mając uprawnień zaparkują na miejscu dla inwalidów lub dla autobusów mogą spodziewać się blokowania kół, a nawet odholowania pojazdu.

Wywiezione zostaną także te auta, które pozostawione w nieprawidłowym miejscu utrudniają lub tamują ruch. Na wyrozumiałość nie mogą liczyć także ci, których sfotografuje fotoradar.

– Teraz częściej będziemy karać za wykroczenia drogowe – ostrzega Jacek Chilomer, zastępca komendanta straży miejskiej w Poznaniu. / Fot. FoT. AGNIESZKA SMOGULECKA– Po ponadpółrocznej przerwie strażnicy miejscy przystępują do egzekwowania przepisów ruchu drogowego – zapowiada Tomasz Kayser, zastępca prezydenta Poznania. – Trwający od tak długiego czasu brak zdecydowanych działań służb porządkowych wobec łamiących przepisy kierowców spowodował negatywne przyzwyczajenia w zakresie parkowania i prędkości jazdy. To musi się zmienić.Dlatego w Poznaniu powstał „Program przywracający porządek w komunikacji”.

Strażnicy spisali miejsca, w których najczęściej łamane są przepisy dotyczące parkowania (na liście znalazły się okolice Starego Rynku, ulice: Kościuszki, Półwiejska, Święty Marcin, Wierzbięcice). Od połowy lipca za wycieraczki pozostawionych tam aut wkładali żółte ulotki. „Informujemy, że pozostawił pan pojazd w miejscu zabronionym. Ostrzegamy przed możliwością założenia blokady na koła i zastosowania środków przewidzianych przez prawo. Prosimy nie lekceważyć tego ostrzeżenia i nie łamać w przyszłości obowiązujących przepisów” – wydrukowano na nich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co do fotoradarów, to uważam nadal, że mimo wszystko Straż Miejska NIE POWINNA otrzymywać jakichkolwiek w tym względzie uprawnień; rejestrowanie przekraczania prędkości, zatrzymywanie pojazdów, będących w ruchu, etc należy WYŁĄCZNIE do kompetencji POLICJI - Straż Miejska ma ZUPEŁNIE inne zadania.
Jeśli ktoś zaczyna mieszać kompetencje wspomnianych dwóch organów, nawet w "dobrej" wierze i na podstawie otrzymanych uprawnień, powoduje niepotrzebny chaos i zamęt w przepisach, co zwiększa ignorancję obywateli w zakresie ich przestrzegania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.