Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

151 miejsce

Od dziś pełnią służbę w Kosowie

95 funkcjonariuszy w tym cztery policjantki, podzielonych na pluton bojowy, interwencyjny i logistyczny, odleciało w ramach pokojowej misji EULEX do Kosowa.

 / Fot. Archiwum Policji- Przez kilkanaście lat służby na Bałkanach ulegały zmianie zarówno organizacje, w ramach których obowiązki pełnili policjanci - do 2008 roku było to ONZ, obecnie EU, jak i skład Jednostki Specjalnej Polskiej Policji - informuje Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. - Miejsce stacjonowania kolejnej zmiany.

Wynikało to od charakteru wykonywanych zadań.

W składzie obecnej rotacji dowodzonej przez podinsp. Michała Kocota z KWP w Katowicach oraz jego zastępcy nadkom. Pawła Pawłowskiego z KSP znajdują się starannie dobrani policjanci z każdej z komend wojewódzkich.

Obowiązki policjantów XXVII zmiany są różnorodne i skupiają się m.in. na zabezpieczeniu granicy i przejść granicznych między Republiką Serbii a Republiką Kosowską.

Patrolowaniu terenu zamieszkałego przez zwaśnione grupy ludności, eskortowaniu osób wymagających szczególnej ochrony, a także na zabezpieczaniu różnego rodzaju imprez masowych, demonstracji w czasie, których może dojść do zamieszek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.