Facebook Google+ Twitter

Od dziś pracodawca może nam dofinansować zagraniczne wakacje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-04 07:41

Wchodzą w życie przepisy, które pozwalają pracodawcy dofinansowywać wakacje także tym pracownikom, którzy odpoczywali w innym kraju - pisze "Dziennik". Dotychczas było to niemożliwe, choć na wczasy zagraniczne wyjeżdża rocznie kilka milionów Polaków.

Obowiązujący dotychczas przepis ustawy o funduszu socjalnym mówił, że pracodawca ma prawo dofinansować wakacje swojego pracownika tylko wtedy, gdy ten wypoczywał w Polsce. Za wakacje za granicą dofinansowanie przysługiwało. Według rozmówców "Dziennika" rozwiązanie takie miało zachęcać Polaków do podróżowania po ojczyźnie i wspierania rodzimej turystyki.

Jednak niskie ceny za wakacje w egzotycznych krajach i oferty tanich linii lotniczych sprawiły, że Polacy coraz chętniej wspierali turystykę innych krajów. W ubiegłym roku na wakacje zagraniczne wyjechało 20 mln Polaków.
Uprzykrzającym życie przepisem zajął Rzecznik Praw Obywatelskich, który zakwestionował jego zgodność z ustawą zasadniczą w Trybunale Konstytucyjnym. RPO uznał, że prawo to nie daje pracownikowi swobody wyboru. W marcu 2007 roku przepis został uznany za niezgodny z konstytucją. W efekcie - konkluduje "Dziennik" - dofinansowanie do wakacji pod gruszą od dziś można dostać oficjalnie także wtedy, gdy grusza rośnie za granicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.