Facebook Google+ Twitter

Od gry w siatkówkę plażową do sędziowania

Piotr Kasprzyk na początku grał w siatkówkę plażową dla przyjemności, potem startował w amatorskich turniejach. Na koniec, zrobił karierę jako sędzia międzynarodowy tej dyscypliny.

Turnieje "plażówki" to nie tylko rywalizacja sportowa... / Fot. z archiwum P. KasprzykaO tym, jak bardzo trafnym pomysłem była budowa w Libiążu boisk do siatkówki plażowej, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Dzięki mozliwości treningów objawiło się wiele talentów. Piotr Kasprzyk też skorzystał na budowie obiektów sportowych. Zrobił karierę sędziego. Na początku jak każdy mieszkaniec gminy zwyczajnie odbijał piłkę na piasku. W międzyczasie nabył uprawnienia do sędziowania na hali, rozpoczął także prowadzenie meczów popularnej "plażówki".

- W tym okresie pojawiła się propozycja kursu szkoleniowego w nadmorskim Darłówku. Tam spośród 150 kandydatów nie udało mi się jednak dostać do czołowej 50 najlepszych - opowiada o początkach sędziowania zawodów w siatkówce plażowej Piotr Kasprzyk.

Jednak dość szybko pojawiła się propozycja kolejna propozycja -
wolontaryjnej pracy w charakterze sekretarza zawodów na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Mysłowicach, w 2005 roku. Tam wysoko oceniono umiejętności pana Piotra i już w rok później sędziował turniej World Tour w Warszawie. Maksymalna ocena z tej imprezy zaowocowała kolejną propozycją - sędziowania podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Mysłowicach.

Wtedy pojawiła się możliwość awansu na szczebel centralny i sędziowania mistrzostw Polski seniorów, a także zaproszenie na Puchar Świata do Starych Jabłonek - najbardziej prestiżowe zawodów organizowane w Polsce. Stamtąd był już tylko krok do imprez zagranicznych. Wśród nich największa to: PŚ w Norweskim Kristansand w 2007 roku, gdzie ze względu na dobre wyniki Piotr Kasprzyk sędziował już nie tylko podczas eliminacji, ale również w trakcie turnieju głównego. Następnie pan Piotr odbył kurs w Częstochowie, gdzie jako jedyny sędzia z Małopolski awansował na szczebel centralny. W roku 2008 roku był arbitrem m.in. na takich imprezach jak PŚ w Starych Jabłonkach, PŚ Kobiet w Mysłowicach, MP w Świnoujściu, Turnieju Satelitarnym w Gdańsku, MP Kobiet w Kędzierzynie Koźlu, MP Juniorów w Łebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

hehe, sędzią zazwyczaj zostają ci, którzy nie potrafią grać ;)
to coś tak jak z krytykami filmowymi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.