Facebook Google+ Twitter

Od Guns'n'Roses do Madonny. Zagraniczna muzyka rozrywkowa w 2008 roku

Jeśli chodzi o muzykę zagraniczną, to wiadomo, że jest to ogromnie pojemna dziedzina, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę tylko muzykę rozrywkową.

Podsumowanie to zakłada więc pewną wypadkową dokonań artystów, subiektywnie wybranych, aczkolwiek szerzej zauważonych przez większe zainteresowanie słuchaczy.

Od Guns'n'Roses do Madonny

Madonna "Hard Candy" / Fot. materiały wydawcyDo niewątpliwie dostrzeżonych płyt zeszłego roku należy nieco przereklamowana "Chinese Democracy" Guns'n'Roses. O ile w Polsce krążek został świetnie sprzedany i zbierał same pozytywne recenzje, o tyle za granicą (np. w Wielkiej Brytanii), został raczej chłodno przyjęty przez krytyków muzycznych.

Natomiast za duży sukces należy uznać powrót AC/DC. Ich "Black Ice" podbił niemal cały świat mimo że panowie nie brzmią już tak hardrockowo, jak kiedyś. Rewolucji nie dokonała także Metallica z "Death Magnetic", chociaż ich ostatni album uważa się za jeden z najlepszych krążków zespołu.

AC/DC "Black Ice" / Fot. materiały wydawcyKolejną płytą może pochwalić się także Madonna. Jej "Hard Candy", z głośną kampanią reklamową i kilkoma niekwestionowanymi przebojami (w tym "4 Minutes" z Justinem Timberlakem), nie znalazła się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się albumów na świecie. Za to jej trasa koncertowa zrobiła furorę, dzięki czemu będziemy mogli się cieszyć kolejnymi koncertami w 2009 roku (w tym po raz pierwszy w Polsce).

Coldplay na szczycie

O wiele lepiej poradził sobie nowy krążek Coldplay "Viva La Vida...", będąc zdecydowanie największym i najlepszym osiągnięciem grupy. Zasłużenie zauważone zostały także, głównie w Wielkiej Brytanii, Kings Of Leon "Only By The Night" i Snow Patrol "A Hundred Milon Suns". Duży przebój wylansował z kolejnej dobrej płyty band The Killers oraz Keane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Plusik!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jej, kolejny raz to samo. Artykuł fajnie skomponowany, ale byłobyłobyło : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.