Facebook Google+ Twitter

Od jutra obowiązywać będzie nowy taryfikator mandatów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-28 14:56

Za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świelte od jutra możemy zapłacić nawet 500 złotych. Przewiduje to wchodzący w życie nowy taryfikator mandatów - przypomina specjalista z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, aspirant sztabowy Janusz Płodzień.

Mniejszy mandat - niż dotychczas - otrzymamy natomiast za wejście na czerwonym świetle na jezdnię. To jedne z głównych zmian wprowadzonych nowym taryfikatorem, które według Janusza Płodzienia nie mają "rewolucyjnego" charakteru. Mimo to - zdaniem aspiranta - powinny wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

W taryfikatorze - znalazły się też nowe wykroczenia - dodaje Janusz Płodzień. Przykładem jest "spowodowanie niebezpieczeństwa, przy wyprzedzaniu innego pojazdu". Za takie wykroczenie można zapłacić - łącznie - nawet 500 złotych. Nic się natomiast nie zmieni w zakresie przyznawania kierowcom punktów karnych - dodaje Janusz Płodzień. Zaznacza przy tym, że nie wszystkie wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego znalazły odzwierciedlenie w nowym taryfikatorze. Niemniej także będą karane mandatami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.