Facebook Google+ Twitter

Od jutra Rosja będzie miała nowego prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-06 09:31

Moskiewskie media emocjonują się jutrzejszą inauguracją nowego prezydenta Rosji. Gazety zwracają uwagę, że ceremonia przekazania władzy została rozpisana co do minuty.

Dziennik "Komsomolskaja Prawda" informuje, że na uroczystość zostało zaproszonych 2,5 tysiąca gości - najważniejszych rosyjskich polityków, urzędników, sportowców, ludzi nauki i kultury oraz zagranicznych ambasadorów.

Po oficjalnej ceremonii, nowy prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wraz z małżonką udadzą się do soboru Błagowieszczeńskiego na Kremlu, gdzie zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi Aleksiej Drugi odprawi okolicznościowe nabożeństwo. Scenariusz inauguracji nowego prezydenta Rosji nie przewiduje publicznej ceremonii przekazania nowemu prezydentowi specjalnej walizki umożliwiającej uruchomienie rosyjskiej broni jądrowej.

Godzinną ceremonię, która rozpocznie się 20 minut przed południem, będą transmitować trzy państwowe kanały telewizyjne. Gazeta "Izwiestia" zwraca uwagę, że Władimir Putin w roli prezydenta przeprowadził wczoraj ostatnią naradę rządową. Na spotkaniu odchodzący prezydent zrezygnował z tradycyjnego omawiania bieżących spraw, a podziękował wszystkim za współpracę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.