Facebook Google+ Twitter

Od jutra w Warszawie zjazd chopinologów

Od 4 do 6 grudnia, w Centrum Kompetencji eGov i eDu znajdującym się przy ulicy Kopernika 30 w Warszawie odbędzie się VIII międzynarodowa konferencja naukowa Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Wstęp dla wszystkich jest wolny.

 / Fot. PAP/Andrzej RybczyńskiW tym roku konferencja będzie zorganizowana pod hasłem "Oddziaływanie muzyki Chopina na kompozytorów europejskich do pierwszej wojny światowej". Dyskusje będą prowadzone w języku polskim, angielskim i francuskim, natomiast referaty będą tłumaczone symultanicznie. Konferencję mają prowadzić prof. Irena Poniatowska i prof. Jean-Jacques Eigeldinger ze Szwajcarii.

"Mocne ośrodki, jeśli chodzi o znawców Chopina, to Ameryka, Londyn i naturalnie Polska" - mówi Pani Marita Alban Juarez z działu ds Nauki i Wydawnictw Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. "Na tegorocznym spotkaniu, w roli przedstawiających referaty nie zjawią się chopinolodzy z Japonii. Po prostu, w omawianych w tym roku zagadnieniach, nie specjalizuje się żaden Japończyk. Nie znaczy to jednak, że w ogóle nie zjawi się nikt z Japonii." - dodaje.

Na konferencję zaproszono chopinologów z Niemiec, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Polski i USA. Zaproszenia wysyła się pół roku przed konferencją.

Następna impreza z tego cyklu odbędzie się dopiero za 2 lata w roku 2010.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.