Facebook Google+ Twitter

Od kiedy wprowadzamy monarchię...przepraszam duonarchię?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-06-30 10:23

Wszystko, czego uczyłem się na lekcjach WOS w szkole podstawowej, powoli przestaje być aktualne.

Nie dotyczy już nas Karta Praw Podstawowych, czyli z Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości możemy się pożegnać. Jak mówi dla Gazety Wyborczej Konrad Szymański (PiS) "Polsce powinno zależeć na tym, żebyśmy nie byli zaskakiwani orzeczeniami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości wydawanymi na jej podstawie.". Rzeczywiście zaskoczeniem może być dla kogoś to, że (mimo, iż stanowi Prawo i Sprawiedliwość), można podważyć jego decyzje. Jak mówi Konrad Szymański "Boję się też, że niektóre inne zapisy Karty pozwolą wychodzić grupom mniejszościowym z kolejnymi żądaniami." Jak widać, w Polsce mniejszości zagrażają demokracji.

Jeszcze wczoraj Gazeta Wyborcza pisała o tym, że Jacek Kurski (PiS) chce zmian w prawie dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ jak mówi "Stał się ciałem hamulcowym dla jakichkolwiek zmian w Polsce". Ile to przeszkód staje na drodze do "zmian".

Z kolei dzisiejsza Gazeta pisze, że niedługo sądy staną się podległe ministrowi Ziobro. Pamiętam jak w szkole podstawowej na lekcjach Wiedzy o społeczeństwie uczono nas, że w konstytucji RP jest mowa o tym, że mamy trzy władze: wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą. Idea pochodzi jeszcze od Monteskiusza, miały one się wzajemnie uzupełniać, ale też hamować i kontrolować, tak by żadna nie stała się władzą absolutną. Jak widać, PiS ma inną definicję państwa, czyżby brzmiała: państwo jest Prawem i Sprawiedliwością?

Sukcesywnie niszczone są wszystkie przeszkody stojące na drodze do "zmian". Co dalej? Miejmy nadzieję, że jako społeczeństwo nie staniemy się kiedyś w oczach ustawodawców "ciałem hamulcowym"...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

Małgosiu tak ci dobrze z oczy patrzy a piszesz takie brednie. Wszystko co napisałaś oparłaś na twierdzeniu "mi się wydaje". Wybacz, ale skoro "ci się wydaje" to nie znaczy że tak jest. Piszesz ONI, ale za NIMI stoi spora część społeczeństwa, którzy popierają to co robią Bracia. Sporo ludzi czekało po 17 latach nienormalności na próbę przywrócenia normalności...
A historia o żydzie Hitlerze rodem z Dana Browna. Poważnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

mistagogg

Zgadzam się z tobą, że PiS to partia fanatyków. Od kiedy rządzą mam wrażenie, że niszczą wszystko, co w ich chorym mniemaniu jest złe. Na domiar złego, to wygląda trochę tak, jakby starali się ukryć coś, w czym sami tkwią po uszy. Nasuwa mi się obraz Hitlera, który mordował Żydów, a sam nim był.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyńscy Brothers & Co to ludzie o mentalności ukształtowanej przez komunizm. Ich ideologia jest prawicowa, ale sposób myślenia o świecie i mechanizmach władzy jest typowo komunistyczny. Są nawet groźniejsi niż komuchy, bo w komunizm nikt tak naprawdę nie wierzył, a PiS to partia fanatyków. Są przekonani, że mają monopol na prawdę, że nie ma ludzi niezastąpionych oraz że każdy sposób jest dobry, żeby wszyscy myśleli tak, jak oni. Kto nie jest z nami, ten jest przeciw nam, a każdy myślący (czyt. myślący inaczej) to wróg. Ci ludzie żyją jakąś chorą misją sprzed 20 lat i teraz, dorwawszy się do władzy -wyrównują porachunki (czyt. wielkie krzywdy, jakich doznali).
Nieszczęsne to państwo, którym rządzą ludzie małostkowi i sfrustrowani, którzy nazbyt przejmują się tym, że ludzie ich nie lubią...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dużo się gadało w poprzedniej kadencji o walce z korupcją, której ikoną jest polska pseudolewica. Teraz, kiedy korupcję zwalcza się czynnie, media płaczą nad porannymi aresztowaniami. To jak ma wyglądać niby ta walka ze skorumpowanymi? "Pozwoli pan przyjść do prokuratury po obiedzie?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie glosowales - twoj wybor, nie skorzystales z podstawowego obowiazku obyatelskiego wiec badz konsekwentny i milcz dalej."

Jeżeli mam do wyboru komunistów, faszystów, sprzedawczyków, aferzystów i klerykałów, to jakoś ochota do głosowania mi odchodzi.

"Ach. No i jesli jest TAK zle to w anjblizszych wyborach frekwencja powinna wynosic 100% a 91% glosowac przeciw rzadowi. Racja?"

Bzdura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach. No i jesli jest TAK zle to w anjblizszych wyborach frekwencja powinna wynosic 100% a 91% glosowac przeciw rzadowi. Racja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zle mnie zrozumieliscie... Pisze to tylko i wylacznie w kwestii politycznej. Latwo mowic ze za obecnym rzadem glosowalo 9% ludzi. to populizm. JAk rozumiem zainteresowani sytuacja polityczna i gospodarcza sa ci co glosuja. Wiec wobec nich ma rzad zobowiazania i moze byc przez nich oceniany. Jesli sie tego narod nei nauczy to dalej bedzie frekwencja 40%.
Glosowales - masz pelne prawa w ocenie i krytyce. Nie glosowales - twoj wybor, nie skorzystales z podstawowego obowiazku obyatelskiego wiec badz konsekwentny i milcz dalej... MAcku czy z tym sie zgodzisz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już odbieramy wolność słowa 60% obywateli, ładnie, ładnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

8-9%??????? Chyba 30... Kto nie glosowal sie nie liczy. Inaczej... Powinien siedziec cicho

Komentarz został ukrytyrozwiń

Demokracja bardzo trudna jest ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.