Facebook Google+ Twitter

Od Lenina do Putina. Holokaust Słowian

Komunizm i faszyzm pozwalały na mordy. Masowe mordy, w imię wyższości… Co Stalin i Hitler mieli wspólnego ze sobą? A co Putin…?

 / Fot. Zrzut ekranuChoć film krąży po Internecie od ponad roku, dopiero teraz natknąłem się na niego. Film nabiera innego wymiaru dzisiaj, gdy Putin już dokonał aneksji Krymu w imię obrony mniejszości. Gdy Rosja i Rosjanie zafascynowani swoją historią,  / Fot. Zrzut ekranuwpatrzeni w Związek Sowiecki jak w święty obrazek, oskarżają o nacjonalizm i faszyzm kolejne ościenne kraje.

 / Fot. Zrzut ekranuFilmu nie trzeba komentować, ani relacjonować. Ten film po prostu trzeba obejrzeć. Poświęćmy kilka kwadransów naszego cennego czasu, by poznać lub przypomnieć sobie historię zagłady Słowian. Zagłady, o której niesłowiański świat zapomniał. A może nigdy nie chciał tej wiedzy posiadać?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Pani Grażyno, nikt nie "opatentował" tego słowa, jeśli można go używać w odniesieniu do systemowego mordowania Żydów, to także i innych nacji, oraz z powodu innych systemowych powodów. Istota rzeczy jest w mordowaniu z powodów jakiejś ideologii. Wiem, że żydowskie lobby zabiega o swoja wyjątkowość. Proszę przypomnieć sobie, jakiego szoku doznało amerykańskie społeczeństwo na wieść, że w 1944 roku w Warszawie było jakieś powstanie. Dla nich wcześniej w Warszawie było tylko jedno powstanie, to w getcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaką rusofobie? Tylko rusofile mogą tak wybielać komuchów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzicz ruska staje się poważnym zagrożeniem dla światowego pokoju.
Nie potrafią współistnieć z ludźmi pokojowo nastawionych do życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawi mnie tylko czym się rożni przeciętny polak od przeciętnego statystycznego Rosjanina,Niemca, Czecha itd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do samego filmu nie mam zastrzeżeń - Sowietom się należał, choćby film nawet "przeginał".
Nie jestem rusofobką, ale TAK, jestem sowietofobką.
Nie wiem, czy istnieli inni przywódcy jak Lenin i Stalin, którzy mordowali własny naród tak bestialsko i na tak wielką skalę.
Choć...?...
Mao odpowiedzialny jest za śmierć 3 mln. rodaków rocznie (życie straciło 75 mln. Chińczyków w czasie jego władzy).
A jaki będzie bilans władzy Kim Dzongów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku, nie wydaje mi się najszczęśliwszym naginanie terminologii do własnych potrzeb, skoro przez ogół została już przyjęta i rozumiana jednakowo: "Holocaust [họləko:st; ang. < łacina kośc. holocaustum < gr. holo-kautóō 'spalam ofiarę w całości'], Holokaust, termin przyjęty w języku ang. na określenie zagłady Żydów prowadzonej przez III Rzeszę w Europie. /Encyklopedia PWN/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaś a propos "genialnego" tytułu. Czytałem kiedyś księdza Michała Poradowskiego "Od Lutra do Hitlera". Niezmiernie podobna argumentacja. Nie uwzględniająca, że Marcin Luter odnosił się z szacunkiem i sympatią do Słowian oraz innych "bagatel". Dla wygody autora i dobrego samopoczucia w pełnieniu świętej misji młota na heretyków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku... Pan naprawdę przegina. "Żelazny Feliks" osobiście wieszał wziętych żywcem (bo zabrakło im nabojów) żołnierzy Dywizji Syberyjskiej, osłaniających odwrót armii Kołczaka, tzn. swoich rodaków, wykopując im ławki spod nóg.

Zaś a propos tow. Dzierżyńskiego, to jego portrety nadal wiszą w gmachach FSB. Jest to jedna z kliku niedorzeczności Rosji Putina, śmiechu wartych w najlepszym wypadku. Niedorzeczności wyjątkowo rażących na tle trójkolorowej flagi państwa, dwugłowego orła, zaliczenia w poczet świętych cara Mikołaja II i jego rodziny, uroczystego sprowadzenia do kraju prochów Denikina i Marii Fiodorowny. Najprawdziwsza schizofrenia ideologii państwowej. Tyle, że ja nie wydaję orzeczenia o jej nieuleczalności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... Pan mi odpowiada niczym Artur Hampel. Skok w bok od tematu. Ten film propagandowy jest godny tych, których w nim napiętnowano. To raz. Jako agitprop, będący zwierciadlanym odbiciem propagandy radzieckiej (może nie aż z okresu stalinowskiego, a raczej neostalinizmu Breżniewa i Andropowa) jest też pozbawiony choćby minimalnego warsztatu historyka. To dwa.

Zamieszczenie go przez Pana świadczy o Pana rażącej amatorszczyźnie przy omawianiu tematyki historycznej oraz wierze w prościutkie mity polityczne o zabarwieniu rusofobicznym. To trzy.

No i nie wiem co z tym zrobić... Próbuję prostować opinie tego rodzaju, uważając za swój obowiązek ostrzeganie przed poprowadzeniem narodu polskiego na ofiarę całopalną na ołtarzu interesów względnie poczucia wybraństwa tych, którym przeszkadza każda Rosja. Uda mi się czy nie, będę próbował do końca. Zastanawiam się tylko nad metodami działania w tym kierunku i to z punktu widzenia monoetyki cywilizacji łacińskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak na marginesie, gdybym był rusofobem lub nienawidził Rosjan, to bym optował za postawienie pomnika Dzierżyńskiemu, drugiego, co tylu namordował ruskich co on trudno szukać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.