Facebook Google+ Twitter

Od lipca w Biedronce będziemy mogli płacić kartą?

Największa polska sieć handlowa już od dłuższego czasu zapowiadała wprowadzenie płatności kartą. Nieoficjalne źródła podają, że nastąpi to już w lipcu 2014 r.

 / Fot. By Matpil105 (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsObecnie w marketach Biedronka kupujący nie mają możliwości płacenia kartą. Firma broniła się przed obsługą kart przede wszystkim ze względu na wysokie koszty akceptacji plastików ponoszone na rzecz banków i organizacji płatniczych, tzw. opłaty interchange - donosi portal prnews.pl. Koszty musiałyby być wkalkulowane w ceny sprzedawanych produktów, a to z kolei silnie uderzyłoby w klientów.

Interchange to należność, którą pobiera bank wydający kartę od agenta rozliczeniowego przy każdej transakcji dokonanej przy użyciu karty płatniczej.

Być może już od lipca 2014 r. płatności kartą w sklepach Biedronka będą możliwe dzięki obniżeniu prowizji interchange (jeszcze do niedawna wynosiła średnio 1,6 proc., aktualnie już tylko 1,3 proc.). 1 lipca wejdzie w życie ustawa uchwalona przez polski parlament, która wprowadzi limit na interchange w wysokości 0,5 proc. Dodatkowo, Mastercard zdecydował się na wprowadzenie od lipca programu "Large Merchants Iterchange Program", który pozwoli na jeszcze większe obniżenie stawki należności - ma wynieść do 0,3 proc.

Na początku terminale pojawią się tylko w wybranych marketach, a po 3 miesiącach mają objąć już wszystkie sklepy.

Przedstawiciele Biedronki do tej pory nie potwierdzili tych informacji.

Biedronka to sieć sklepów dyskontowych należących do spółki Jeronimo Martins Polska, której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.