Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6144 miejsce

Od małego bloga do koreańskiego Vogue'a. Rozmowa z Marią Kazvan

"Chodzę brudnymi uliczkami Lwowa i dostrzegam czyste nieskalane piękno. To piękno utrwalam na kliszach starego Zenitu" - mówi Maria Kazvan. Tak się rodzi sztuka zdolna zachwycić nawet wyniosłych rekinów mody z koreańskiego Vogue'a.

 / Fot. Maria Kavzan PhotographyZawsze przyjemnie jest obserwować talenty: dostrzegać powolny rozwój geniusza, jego pierwsze kroki, pierwsze sukcesy, widzieć jak pokonuje zawodowe bariery oraz wreszcie osiąga upragnione międzynarodowe uznanie.

Inaczej się stało z moją rozmówczynią - Marią Kazvan, która pomimo tego, że fotografią zajmuje się niespełna trzy lata, a rzemiosła uczyła się, zaparcie "studiując" zdjęcia takich gwiazd światowej fotografiki jak Ellen von Unwerth, Arthur Elgort, Patrick Demarchelier, mimo tego, że swoje prace wykonuje "Zenitem", pochodzącym z radzieckiej epoki, pomimo tego w końcu, że na rodzimej Ukrainie o niej wciąż nie piszą, a jej zdjęć nie publikują magazyny modowe, jej prace jednak doceniono. Zrobił to Vogue.

To, że zdjęcia wykonane starym kliszowym radzieckim aparatem ukazały się na stronach najbardziej ekskluzywnego magazynu o modzie z najwyższej półki, świadczy o jednym - Maria Kazvan ma wielki talent.

 / Fot. Maria Kavzan Photography- Pierwsze kroki stawiałam, chyba jak każdy początkujący, na amatorskiej stronie deviantart.com oraz na blogu. Tam wszystko się i zaczęło - opowiada Maria. - Bardzo dobrze pamiętam pierwsze moje wypady z przyjaciółkami z instytutu (a zarazem moimi oddanymi modelkami) kiedy wspólnie szukałyśmy miejsca na fotosesję, wspólnie wybierałyśmy ujęcia, wspólnie starałyśmy się tworzyć coś, co ludzie nazywają sztuką fotografii.

Od tego czasu chłopakiem Marii stał się aparat, a najlepszą przyjaciółką - fotografia. - To prawda, sztuka utrwalania rzeczywistości na kliszach, a później kłopotliwa praca w ciemni przynosiły i wciąż przynoszą mi radość. Mogę tym się zajmować wiecznie - przekonuje młoda fotograf.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.