Facebook Google+ Twitter

Od marca drożeją bilety komunikacji miejskiej w Płocku

W marcu zdrożeją bilety jednorazowe miejskiej komunikacji w Płocku. Przyczyny? Konieczne podwyżki dla kierowców, wysokie ceny paliw oraz niezbyt dobra sytuacja finansowa spółki.

Już od marca, w Płocku nowe ceny biletów Komunikacji Miejskiej. / Fot. Michał WojdaJak donosi serwis gazeta.pl w marcu szykuje się podwyżka cen biletów o 10 procent. Za bilet ulgowy zapłacimy 1,10zł, a za normalny 2,20zł. Wzrost cen dotyczy jedynie biletów jednorazowych, co ma zachęcić do nabywania kart miejskich. Taka karta, ważna jest przez cały miesiąc. Za kartę ulgową zapłacimy 25 zł, natomiast za normalną 50 zł. Przyczyną wzrostu cen są też z pewnością niskie zarobki kierowców spółki, którzy często przechodzą do lepiej płacących prywatnych przewoźników.

Poprzednia podwyżka cen biletów w komunikacji miejskiej miała miejsce w roku 2004. Wtedy to bilety zdrożały o 10 groszy. Na przełomie ostatnich lat można jednak zauważyć wzrost inflacji (o około 10 proc.)oraz cen paliw (aż o około 30 proc) - stwierdza płocki radny PiS - Andrzej Burnat.

Prezydent Płocka skierował do radnych wniosek, w którym możemy przeczytać: "Wdrożone w ostatnich latach rodzaje działalności dotyczące uruchomienia stacji paliw, rozszerzenia usług działalności warsztatowej i diagnostyki, rozszerzenia zasięgu świadczonych usług na gminy ościenne, przyniosły efekty pozyskania źródeł finansowania w stopniu niewystarczającym. Proponowana zmiana cen biletów Komunikacji Miejskiej (...) pozwoli na zwiększenie kwoty przychodów spółki o około pół miliona złotych w skali roku".

Płocka spółka komunikacyjna zainwestowała też ostatnio sporo pieniędzy w zakup nowych autobusów. Pytałem mieszkańców Płocka co sądzą o podwyżce cen biletów. I czy ich zdaniem uzasadnione są nowymi inwestycjami Komunikacji Miejskiej w Płocku i niskimi zarobkami kierowców. Jak się okazuje zdania są podzielone. Oto kilka opinii, które usłyszałem:

- Ludzie rzadko korzystają z autobusów , często jeżdżą bez biletów i na pewno podwyżka cen nie zmieni nic w tej kwestii, a podejrzewam, że niektóre autobusy mogą być wręcz puste. Kolejnym minusem jest podnoszenie ceny o symboliczne kwoty 10 czy 20 gr. Rozzłości to na pewno klienta kiosku, ponieważ będzie nerwowo poszukiwał pieniędzy na bilet.

- Sądzę, że w perspektywie niskich zarobków kierowców i cen biletów w innych miastach, nie powinniśmy narzekać na tak niewielkie zmiany w cenach biletów.

Z pewnością wiele osób nie wie jeszcze o nadchodzącej podwyżce, ponieważ Komunikacja Miejska w Płocku wciąż nie informuje o swoich zamierzeniach.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.02.2008 21:53

Niech nie podnoszą, zniechęcą tylko ludzi :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.