Facebook Google+ Twitter

Od marca podwyżka ceny biletów KZK GOP

Pomimo iż wzrost cen biletów w roku ubiegłym znacząco wpłynął na dużo słabszą sprzedaż, KZK GOP i w tym roku decyduje się na podwyżkę. Za przejazdy komunikacją miejską zapłacimy drożej już od 1. marca.

 / Fot. Michał BulsaW zeszłym roku sprzedano 3,5 miliona mniej biletów jednorazowych niż w roku poprzednim. KZK GOP nie widzi jednak winy w podniesieniu cen biletów, więc i w tym roku będą one droższe. Za wspomniane wcześniej bilety jednorazowe na jedno oraz na dwa miasta zapłacimy o 20 groszy więcej, czyli analogicznie będą kosztowały one 3,20 zł oraz 3,80 zł. Te natomiast pozwalające nam na podróż w obrębie trzech miast podrożeją z 4,40 zł do 4,80 zł.

Bilety miesięczne podrożeją o 10 zł i ich ceny będą wynosiły kolejno 110 zł oraz 134 zł. A te autobusowo-tramwajowe 126 zł oraz 150 zł. Różnica cenowa oczywiście wynika z tego, czy przemieszczamy się w obrębie jednego miasta, czy dwóch oraz więcej.

KZK GOP tłumaczy się jednak tym, iż ceny biletów są niczym w porównaniu do podwyżek cen benzyny. A i podwyżki biletów nie są głównym źródłem próby załatania strat osiągniętych w zeszłym roku. Znaczna część dochodu popłynie z urzędów miast, czyli zapłacimy za wszystko my, podatnicy, niezależnie od tego czy z komunikacji korzystamy czy nie. Związek próbuje także ciąć koszty poprzez zmniejszenie wykonywanych kilometrów, o czym było głośno w chwili ogłoszenia likwidacji linii 12. Sprzeciw dało się słyszeć ze wszystkich stron, chociażby z facebook'a, gdzie powstała specjalna grupa łącząca się w proteście przeciwko usunięciu tego kursu. I możliwe, że będzie jeszcze głośniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.