Facebook Google+ Twitter

Od marca poznańskie MPK podnosi ceny biletów

Od dawna planowana podwyżka cen biletów MPK w końcu dojdzie do skutku. Od marca poznaniacy zapłacą za przejazd tramwajem lub autobusem nieco drożej, np. bilet 10-minutowy zniknie całkowicie, a zastąpi go 15-minutowy.

Już od marca studenci zapłacą więcej za przejazd na uczelnie. / Fot. Piotr PanfilJuż od kilku lat mówiono o podwyżce cen biletów w Poznaniu, jednak do tej pory nie doszła ona do skutku.

- Spółka płaci więcej za paliwo, energię oraz musi kupować nowy tabor - mówi gazecie "Polska - Głos Wielkopolski" zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński. - Pieniądze są potrzebne także na fundusz wynagrodzeń, by zatrudnić kolejnych kierowców - dodaje. Wiceprezydent Kruszyński zwraca również uwagę na fakt, iż coraz częściej pracownicy odchodzą z MPK.

Ceny biletów mają wzrosnąć o 10 proc. Z kiosków mają zniknąć bilety 10-minutowe oraz bilety 10+1 gratis!. Dziesięciominutówki zastąpią bilety 15-minutowe. Bilet sieciowy zabierze poznaniakom z portfela 81 złotych, a bilet półgodzinny kosztować będzie trzy złote i sześćdziesiąt groszy.

W tym miejscu należałoby wspomnieć o rodzinach wielodzietnych. Jeśli w rodzinie jest więcej niż troje dzieci, wtedy kupno dla nich "sieciówki" jest udręką. Powód? - duży koszt takiej inwestycji. Radni Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości wpadli na doskonałe wyjście z trudnej sytuacji tych rodzin. Zostaną wprowadzone nowe zmiany. Bilet sieciowy dla takich osób będzie kosztował jedynie 4 złote. Z tego udogodnienia skorzysta duży procent mieszkańców.

Na początku lutego planowane jest wpisanie uchwały do Dziennika Urzędowego. Kiedy zatem tak się już stanie, po 14 dniach, MPK Poznań może wprowadzić nowe, droższe bilety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Nie przesadzajcie.. za równowartość 4 powrotnych taksówek z cotygodniowych imprez możecie jeździć do woli przez cały miesiąc po całym Poznaniu. 81zł to średnio 27 piw.. chyba nic strasznego się nie stanie jak 3 dni w miesiącu sobie odmówicie co? ;)

jodynka.. jakie 200zł? Jak myślisz co się bardziej opłaca kontrolerom.. czy nieudokumentowane 30zł "na kawę", czy legalne 200zł z czego nie mają nic? :> Nie bać się odezwać po ludzku do kontrolera... to też ludzie :) .. tyle że w zielonych portkach

pozdrawiam

dawid

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, ale decyzja zapadła już dawno... Zawsze jest jakieś vacatio legis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle! Jeździmy jeszcze po starych cenach:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mały błąd "Polska Głos Wielkopolski"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy można w komentarzu umieścić link?

Treść uchwały można znaleźć pod adresem: http://www.poznan.pl/mim/public/bm/index.html?lang=pl
(Biuletyn nr 338 z 15 stycznia)
Zapis sesji RM Poznania: http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/kalsam.html?co=sesja&id=20053

Komentarz został ukrytyrozwiń

Formalnie to nie MPK podnosi ceny tylko Rada Miasta. Choć oczywiście MPK jest głównym lobbystom :)

Ceny zostały podniesione już 20 grudnia... Treść uchwały: UCHWAŁA NR XXVIII/274/V/2007.

Najgorsze jest to, że nie będzie można teraz łączyć biletów o różnych nominałach. Wcześniej kasując w tym samym momencie dwa bilety na 10 min można było jechać 30 min, a łącząc bilet na 30 i 10 min - godzinę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda zdobyć nowy, pełny cennik to jest prawdziwe wyzwanie:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zygmunt! Nie mieszkam w Poznaniu i nie byłem osobiście u Rzecznika Prasowego MPK - Chciałem się skontaktować telefonicznie i mailowo, lecz nikt nie odpowiadał :) Musiałem już tak zamieścić bez cennika. (W Poznaniu bywam co dwa tygodnie tylko w weekendy)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr 81 zł będzie kosztować sieciówka normalna imienna, ważną informacją jest rózwnież to, że ulgowe pozostaną jedynie sieciówki imienne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przydalby się link do cenniku ew. tabelka z cennikiem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.