Facebook Google+ Twitter

Od miłości do cyjanku

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-06 09:26

Michał i Karolina z Łodzi pokochali się, ale na ich drodze stanął mieszkający w Niemczech ojciec dziewczyny, który nie chciał słyszeć o ich związku. Dlatego otruli go cyjankiem. Wczoraj Sąd Okręgowy w Łodzi skazał ich na 25 lat więzienia. Po usłyszeniu wyroku 24-letnia Karolina K. - "Kaja" schowała twarz w dłoniach, 29-letni Michał S. mówił coś pod nosem i kręcił głową, jakby nie dowierzając.

- Kara jest bardzo surowa, ale i zabójstwo jest nietypowe. Pierwszy raz się z takim spotkałam - podkreśliła sędzia Alicja Litwicka-Cysek, uzasadniając wyrok. - Oboje nie tylko zabili z premedytacją, ale też usiłowali zatrzeć ślady zbrodni.

Matka otrutego 48-letniego Radosława K., nie kryła, że jest niezadowolona z wyroku. - Zgodnie z zasadą życie za życie oboje powinni dostać dożywocie. Zabili mojego ukochanego syna, który był dobrym człowiekiem - powiedziała.

Karolina K. zakryła twarz rękami, Michał S. kręcił głową / Fot. fot. Mateusz TrzuskowskiWedług prokuratury, do zabójstwa doszło 6 sierpnia 2005 roku w Geesthacht koło Hamburga. Od połowy lat 90. w swoim domu mieszkał tam Radosław K., który pracował chałupniczo. Odwiedzała go jego przybrana córka Karolina. Dochodziło między nimi do awantur, bowiem ojciec miał za złe córce, że używa narkotyków i zadaje się z Michałem. Miał ją nawet pobić.

Przebywając w Łodzi Karolina dała Michałowi 700 zł na zakup trucizny. Potem pojechali do Niemiec. Ona zamieszkała u ojca, on wynajął mieszkanie. Nie trwało to długo, bo Radosław K. zgodził się, aby Michał S. ich odwiedził. Pracowali przy wyrobie szpulek. Przespali się i rano Michał S., przyrządzając śniadanie, kanapkę dla gospodarza posypał cyjankiem i przykrył wędliną.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.