Facebook Google+ Twitter

Od ofermy do macho, czyli "Bożyszcze kobiet" w Teatrze Capitol

Czy jedynym sposobem na uatrakcyjnienie swojego życia jest kłamstwo i zdrada? Na to pytanie odpowiada sztuka Neila Simona "Bożyszcze kobiet".

Anna Dereszowska (Helen) i Piotr Gąsowski (Barney) / Fot. Teatr CapitolSpektakl "Bożyszcze kobiet" w reżyserii Cezarego Morawskiego to zabawna opowieść o 45-letnim Barney'u, który prowadzi pozornie szczęśliwe i poukładane życie. Niby ma dom, kochającą żonę i własną firmę (jest właścicielem rybnej restauracji), jednak czegoś mu w nim brakuje. Być może odrobiny szaleństwa? Aby się o tym przekonać, bohater postanawia wprowadzić do swojego życia trochę emocji. W tym celu organizuje randki z przypadkowo poznanymi kobietami.

Pierwszą z nich jest piękna Helen, klientka jego restauracji. Zaprasza ją do mieszkania swojej mamusi. I choć wychodzi mu to zupełnie spontaniczne, jego dalsze ruchy są już w pełni zaplanowane. Barney kupuje butelkę whisky oraz dwie szklanki, by mama się nie zorientowała, co się działo pod jej nieobecność. Pewna siebie i seksowna Helen onieśmiela Barney'a, który nie bardzo wie, jak się przy niej zachować. Jej ciągłe próby przejęcia inicjatywy, nie pomagają, a wręcz przeszkadzają. Nawet alkohol nie jest w stanie uratować sytuacji i w rezultacie do niczego nie dochodzi.

Kolejną "zdobyczą" jest gadatliwa i nadpobudliwa Bobby, której marzeniem jest zostać aktorką. Schemat jest podobny - mieszkanko mamusi, alkohol, dwie szklanki. Jednakże Barney wprowadza małe poprawki. Jest przy tym bardziej śmiały i rozluźniony. Mimo to znów do niczego nie dochodzi. Jednak tym razem problem tkwi w Bobby, która wyrzuca słowa z zawrotną prędkością i nie daje dojść do głosu Barney'owi. W efekcie wieczór spędzają na wspólnym paleniu trawki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.