Facebook Google+ Twitter

Od "ogórka" do hybrydy, czyli zdjęcia poznańskich autobusów

Były już poznańskie tramwaje, pojazdy techniczne i gospodarcze Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, to teraz przyszedł czas zaprezentowa szerokie grono eMPeKowskich autobusów. A jest co pokazać!

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Prezentacje zaczynam od ogórka z korniszonem, czyli znanego polskiego autobusu Jelcza RTO z przyczepką PO1. Jelczańskie autobusy występowały w trzech rodzajach: miastowym, turystycznym i międzymiastowym. Fot. Mateusz Wawrowski
Prezentacje zaczynam od ogórka z korniszonem, czyli znanego polskiego autobusu Jelcza RTO z przyczepką PO1. Jelczańskie autobusy występowały w trzech rodzajach: miastowym, turystycznym i międzymiastowym.
Fot. Mateusz Wawrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

@Andrzej Chorążewicz
Dziękuje Panie Andrzeju za informacje na temat Jelcza RTO i ocenę mojej galerii. Chciałem wczoraj jeszcze więcej napisać o tych autobusach, ale niestety jest bardzo mało miejsca na opis. O autobusach mógłbym pisać i pisać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Grażyno, postaram się "tak trzymać" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.12.2012 12:31

@Autorze, cała przyjemność po mojej stronie.
Proszę tak trzymać, a będzie świetnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje Pani Grażyno:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.12.2012 11:18

Wow, nie podejrzewałam, że ich aż tyle było!
Ale dobrze pamiętam pojawienie się pierwszych automatycznie zamykanych drzwi i swoją niepewność: "Czy zdążę? Czy mnie nie przytrzaśnie?" :DD
Pomysł i wykonanie +5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje wszystkim. Bardzo się cieszę, że galeria się Państwu podoba:)
Panie Sławku, w poznańskim MPK nie uchował się autobus Chausson. W Polsce zachowany i odrestaurowany jest tylko jeden egzemplarz tego pojazdu i znajduje się w Muzeum Techniki w Warszawie. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie, sprowadził z Brukseli do Warszawy w 2007 roku, Chaussona starszego typu APH48. Cały czas go jeszcze remontują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mateuszu, czy nie uchował się w poznańskim MPK autobus Chausson z lat 60-tych? Dobrze je pamiętam, porządne autobusy...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porządna fotorelacja MPK. Oj, jeździło się nimi i to kilka razy dziennie...rzadko patrzyłem na markę, numer linii mnie interesował...i rano aby się zabrać, bo z otwartymi nie pojedzie...Nawet nie przypuszczałem, że aż tyle ich było...Przykladna galeria na piątkę z plusem ! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.