Facebook Google+ Twitter

Od pierwszego do pierwszego

Problem, z którym boryka sie większość rodzin w Polsce, to jak przeżyć od pierwszego do pierwszego. Codziennie liczą każdy grosz, dwa razy zastanawiają sie zanim coś kupią. Chcąc choć trochę poprawić swoja sytuację zaciągają kredyt.

Zaciągając kredyt wpadają w jeszcze większe długi. Koło się zamyka. Osobiście znam rodzinę, która wzięła kredyt mieszkaniowy na preferencyjnych warunkach z dopłatami od państwa. Jest to młode małżeństwo z dwójką dzieci. Rata nie jest jakoś specjalnie duża, bo wynosi ok. 480 zł miesięcznie, ale mieszkanie wymagało gruntownego remontu. Zaciągnęli wiec kolejny kredyt-miesięczna rata to 540 zł. Pracuje tylko mąż zarabiając ok. 1700 zł, żona przebywa na urlopie wychowawczym. Z OPS dostaje 400 zł zasiłku wychowawczego plus do tego rodzinne na dwoje dzieci w wysokości 68 zł na każde dziecko.

Córka państwa, nazwijmy ich P., ma cztery lata i chodzi do przedszkola. Opłaty miesięczne to ok. 180 zł. Syn państwa P. ma rok i trzy miesiące. Do tego wszystkiego dochodzą opłaty związane z utrzymaniem mieszkania (czynsz, energia elektryczna, energia gazowa, abonament RTV ). Miesięcznych wydatków maja państwo P sporo. Na szczęście istnieją w tym kraju sklepy z tanią odzieżą używaną. Od kilku lat marzeniem tej rodziny jest wyjazd na wakacje, choćby nad polskie morze. Niestety przy tych dochodach nie mogą sobie na to pozwolić. Zdesperowana pani P. udała się wiec do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z nadzieją, że dostanie dofinansowanie do wyżywienia dziecka w przedszkolu. Oczywiście dostarczyła niezbędne zaświadczenia i pełna nadziei udała się do OPS. Mila pani urzędniczka odprawiła panią P. z kwitkiem twierdząc, że ma za wysokie dochody i w tym przypadku nie należy jej się żadna pomoc.

Kryterium dochodowe w przypadku ubiegania się o jakakolwiek pomoc z OPS nie może przekroczyć 351 złotych na osobę w rodzinie! I jak tu żyć? To jest wegetacja.

Rzad zasłania się kryzysem gospodarczym, tylko dziwnym zrządzeniem losu kryzys zawsze dotyka biedniejszą część mieszkańców Polski. Może ktoś z czytelników wie jak można pomoc państwu P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.