Facebook Google+ Twitter

Od pierwszego do pierwszego - życie z kredytem konsolidacyjnym

Wbrew pozorom, wzięcie kredytu w banku nie jest bardzo skomplikowane. Banki przecież zarabiają na tym, że udzielają klientom kredytów, stąd też możemy zadłużać się do woli.

Bardzo wiele osób stało się ofiarą własnych kredytów, bowiem wpadli w tzw. spiralę kredytową. Kolejne raty płacone od zaciąganych kredytów mogą stanowić zbyt wysokie obciążenie miesięczne dla domowego budżetu. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, kredytobiorca powinien zastanowić się nad tym, czy nie lepiej będzie dla niego wziąć kredyt konsolidacyjny z niższą ratą.

Już sam fakt, że oprocentowanie i miesięczne raty kredytowe mogą być niższe, czyni z takiego kredytu najlepszy kredyt bankowy. Cóż, wybierając kredyt konsolidacyjny trzeba wiedzieć, że nie tylko wiąże się on z samymi plusami dla klientów. Czasem jego zalety nie są na tyle istotne, aby przewyższały wady takiego rozwiązania.

Dla klientów mających na przykład kredyt mieszkaniowy, gotówkowy i samochodowy, konsolidacja jest jak najbardziej pożądana. Dzięki temu, że zdecydują się oni na kredyt konsolidacyjny, mogą spłacić kredyt mieszkaniowy i pozostałe kredyty, przez co miesięczne obciążenia się zmniejszą i będą płacić tylko jedną ratę kredytową.

Jak znaleźć najlepszy kredyt umożliwiający konsolidację i w jaki sposób nie wplątać się w kolejną pułapkę kredytową?


Otóż, tak jak już zostało powiedziane, kredyt konsolidacyjny bynajmniej nie ma samych plusów. Trzeba liczyć się z tym, ze konsolidacja pociąga za sobą pewne koszty. Może się okazać, że lepiej jest płacić stary kredyt mieszkaniowy i gotówkowy oraz spłacać pozostałe zobowiązania wobec banku, zamiast decydować się na konsolidację. Życie od pierwszego do pierwszego na kredycie konsolidacyjnym jest pełne stresu, ale czasem po prostu nie widzimy innego wyjścia z sytuacji, w której się znaleźliśmy. Najlepszy kredyt można wynegocjować w bankach, w których mamy już zaciągnięty np. kredyt mieszkaniowy. Bank może zdecydować się na obniżenie naszych rat kredytowych i wówczas konsolidacja stanie się niepotrzebna. Trzeba jednak odpowiednio wcześnie podjąć rozmowy z bankiem, a nie zaniechać spłaty zobowiązań wobec niego. Jeśli szczerze powiemy, że nasze dochody miesięczne nie są w stanie pokryć wszystkich rat kredytowych, bank będzie starał się znaleźć dla nas najlepszy kredyt. W jego interesie bynajmniej nie leży to, abyśmy kompletnie nie spłacali rat.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na spłatę innych kredytów klienta, które są zaciągnięte w różnych bankach. Może on pokryć wszystkie dotychczasowe kredyty klienta: kredyt mieszkaniowy, limit na karcie kredytowej, czy też pożyczki gotówkowe. Oprocentowanie takiego kredytu powinno być zwykle niższe, co powoduje, że miesięczne obciążenie ratami kredytowymi również ulega obniżeniu. Niestety, konsolidacja kosztuje, bowiem jesteśmy zmuszeni zapłacić często bardzo wysoką marżę bankową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

luzak
  • luzak
  • 18.11.2010 22:04

Mysle ze samej swiadomosci ze mozna wpasc w petle kredytowa i ze jest wielu oszustow brakuje... nigdy kredyt nie byl i nie bedzie korzystny, ale bierzmy chociaz jak musimy w bankach ktore cos soba przedstawiaj, np dobra dostepnosc ma Getin, a kredyty sa niczego sobie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania
  • Ania
  • 18.11.2010 12:14

Popieram doradca to najlepszy sposób, ja tam wszystko konsultuje zaczynając od kredytu, przynajmniej wiem na czym stoję...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mana
  • Mana
  • 18.11.2010 08:17

Moim zdaniem jeśli ktoś doprowadził swoje rachunki finansowe do takiej sytuacji to nie powinien samemu kombinować z nowym kredytem, powinien iść do jakiegoś specjalisty żeby to wszystko uporządkować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tymon
  • Tymon
  • 16.11.2010 22:53

Artykuł na czasie sporo osób ma teraz problemy ze spłatą kilku kredytów taki konsolidacyjny może być sensownym wyjściem z pułapki kredytowej. Tylko jak nie wpaść z deszczu pod rynnę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.