Facebook Google+ Twitter

Od pierwszego wejrzenia, czyli o pewnym debiucie

Pomimo, że w branży jestem już od niemal pół wieku, nie potrafię zrozumieć jakie prawa rządzą pomiędzy pisarzem i wydawcami. Niedawno, w poczekalni mojego domowego lekarza, wpadło mi do ręki pewne kobiece czasopismo ze stycznia br. w którym to, jeden z artykułów bardzo mnie zainteresował. Nosił on tytuł: "Od pierwszego wejrzenia" i dalej "Ona położyła wszystkich na łopatki".

Czytam artykuł
i dowiaduję się, że chodzi o debiut literacki pani Natase Dragnicom, która napisała książkę pt: "Każdy dzień, każda godzina". Nie znając jeszcze treści książki pomyślałem, że jest to opowiadanie o sporcie lub walce, gdyż na to wskazywał ten sensacyjny ton. Jednak z dalszej części artykułu dowiadujemy się, że książka poświęcona jest miłości pomiędzy dwoma przedszkolakami, którzy po wielu latach spotykają się znowu, aby się zakochać.

Nie byłoby w tym artykule nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że autor powiadamia nas, że książka jeszcze nie jest wydana i że pomimo, że ukaże się dopiero na Targach Lipskich, stała się już teraz niemieckim szlagierem eksportowym na rok 2011, bo prawa do niej kupione zostały przez 22 zagranicznych wydawców. Targi odbędą się od 17 do 20 marca i są drugą pod względem wielkości, po targach we Frankfurcie nad Menem, imprezą tego typu w Niemczech.

Co mi spędza sen z oczu? Jak to jest możliwe, czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jakimi prawami rządzi się branża wydawnicza?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Odbiegajc od meritum rozważań: milośc przedszkolakow to uczucie fascynujące. Czy sie rózni od milosci osiendziesieciolakow? Powiem,że pod względem mozliwosci tzw. konsupcji - niczym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakimi prawami rządzi branża wydawnicza...proste ! Prawem monety..."pecunia non olet"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.