Facebook Google+ Twitter

Od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski minęło 30 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-02 07:08

W 30 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w Archikatedrze Warszawskiej odbędą się uroczystości rocznicowe. Zaprasza na nie proboszcz świątyni, ksiądz Bogdan Bartołd, który przypomina, że właśnie od Archikatedry Ojciec Święty rozpoczynał swą pielgrzymkę 2 czerwca 1979 roku.

To tutaj papież przybył z lotniska po oficjalnych powitaniach i tutaj skierował do Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego słowa, że jest on zwornikiem Kościoła warszawskiego i Kościoła w Polsce. Z Archikatedry Jan Paweł II udał się na Plac Zwycięstwa, gdzie przyzywał Ducha Świętego, by odnowił oblicze tej ziemi.

Dzisiejsze uroczystości rocznicowe rozpoczną się w Archikatedrze o godzinie 19.00 Mszą świętą dziękczynną za dar Jana Pawła II, z modlitwą o Jego beatyfikację. Podczas liturgii będzie śpiewał Chór Pokolenia JPII przy Centrum Myśli Jana Pawła II. Po koncercie poświęconym Ojcu Świętemu wierni zapalą znicze przed tablicą upamiętniającą wizytę Papieża. Zapalimy to Boże światełko dla Jana Pawła II - mówi ksiądz Bartołd. I wyraża przekonanie, że Ojciec Święty będzie podczas spotkania nie tylko wspominany, lecz także obecny duchowo.

Ksiądz Bogdan Bartołd przez kilkanaście lat był rektorem warszawskiego kościoła św. Anny, przed którym Jan Paweł II spotkał się w 1979 roku z polską młodzieżą. Wówczas ksiądz Bartołd był wśród młodych witających Papieża. Jak podkreśla, swą posługę w Archikatedrze warszawskiej traktuje także jako służbę świadka tamtych wydarzeń.

- Jest moim obowiązkiem przekazać młodemu pokoleniu to wszystko, co myśmy wtedy jako młodzi ludzie przeżywali - mówi ks. Bogdan Bartołd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.